Nagły zwrot akcji ws. transferu de Ligta! Holender trafi do angielskiego giganta?

Piłka nożna
Nagły zwrot akcji ws. transferu de Ligta! Holender trafi do angielskiego giganta?
fot. PAP

Sensacyjny zwrot w sprawie transferu Matthijasa de Ligta. Jak podaje angielski "The Sun", Manchester United przebił ofertę Barcelony i zagwarantował sobie pole position w wyścigu po podpis utalentowanego Holendra.

FC Barcelona w kwietniu w Monte Carlo doszła do porozumienia ze stoperem Ajaksu w sprawie indywidualnego kontraktu. Jedynym niezadowolonym tej transakcji było agent Mino Raiola, który zażądał większej prowizji dla siebie.

 

Według "The Sun", "Czerwone Diabły" zaczęły ofensywę transferową i zaoferowały zdecydowanie korzystniejszy kontrakt de Ligtowi, czego sobie Raiola życzył. Obrońca w Manchesterze miałby zarabiać 14 milionów euro rocznie, czego nie może zaoferować mu "Blaugrana".

 

"Mundo Deportivo" z kolei podało informację, że Barca nie ma zamiaru licytować się z Manchesterem co do wysokości kontraktu i zdecydowanie stoi przy zarobkach na poziomie 11-12 milionów rocznie.

 

Obecnie sytuacja wydaje się być patowa, a bierność zbliża Holendra w stronę Wysp Brytyjskich. 19-latek będzie musiał podjąć decyzje, czy woli ambitniejszy poziom sportowy oraz grę u boku przyjaciela (FC Barcelona podpisała już kontrakt z Frenkiem De Jongiem), czy jednak górą będą pieniądze i stoper zagra w czerwonej koszulce pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera.

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE

mż, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze