PŚ w kajakarstwie: Siedem polskich osad na podium

Kanadyjkarze Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski zwyciężyli w konkurencji C2 na 200 m podczas zawodów Pucharu Świata w Poznaniu. W niedzielę siedem polskich osad stanęło na podium.

Śliwiński i Łubniewski w sobotę zajęli drugą lokatę na dystansie 500 m.

Bardzo udany start zanotowała inna kanadyjkowa dwójka - Michał Kudła i Tomasz Kamiński, która zajęła drugą lokatę w konkurencji olimpijskiej C2 1000 m. Na finiszu Polacy przegrali zaledwie o 0,07 s z Niemcami.

W konkurencji K2 200 m aż dwie polskie osady stanęły na podium. Drugie miejsce zajął duet Dominika Włodarczyk - Katarzyna Kołodziejczyk, a trzecie Marta Walczykiewicz z Heleną Wiśniewską.

Na drugim miejscu finiszowały także kanadyjkarki Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska w konkurencji C2 200.

Kanadyjkarz Tomasz Kaczor, podobnie jak w sobotę na 1000 m, zajął trzecią lokatę na dystansie o połowę krótszym. Na najniższym stopniu podium wyścig ukończyła także kobieca czwórka na 500 m w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Helena Wiśniewska, Katarzyna Kołodziejczyk.

Po południu zostaną rozegrane finały na dystansie 5000 m.