Liga Europy: Atletico rozbiło Olympique. Przypomnienie finału sprzed roku (WIDEO)

Edycja Ligi Europy 2017/18 zakończyła się pomyślnie dla Atletico Madryt głównie za sprawą Antoine'a Griezmanna. Hiszpan dwoma golami zapewnił Atletico triumf w tych rozgrywkach. W samej końcówce Francuzów dobił Gabi. W finale "Rojiblancos" nie dali większych szans Olympique Marsylia i wygrali 3:0.

Mimo wyniku, to Marsylia rozpoczęła znacznie lepiej finałowe spotkanie. Ekipa z Ligue 1 niemal rzuciła się rywalom do gardeł. Sygnał do ataku dał Dimitri Payet, który zagrał w tempo do Valere Germaina, jednak napastnik już w 4. minucie przestrzelił w sytuację sam na sam. Kilka minut wcześniej Payet dotknął pucharu wychodząc na murawę i to okazał się zły omen: kilkadziesiąt minut później zawodnik ze łzami w oczach opuszczał boisko z kontuzją.

Wcześniej było jednak 1:0 dla Atletico po fatalnym błędzie defensywy. Zambo Anguissa przyjął piłkę najgorzej, jak tylko mógł, a ta trafiła rykoszetem do Antoine Griezmanna. Reprezentant Francji spytał Steve'a Mandandę "w który róg" i bez problemu dał prowadzenie ekipie z Madrytu.

Podobną akcję późniejszy mistrz świata wykończył po przerwie, wówczas już Marsylia miała dość stylu gry narzuconego przez rywali. Morderczy pressing sprawił, że zespół z Ligue 1 nie był w stanie nawiązać z rywalami równorzędnej walki. Po efektownym lobie na 2:0 stało się jasne, że to Atletico ma spotkanie w garści. Gorąco pod bramką Oblaka zrobiło się tylko przy strzale w słupek Kostasa Mitroglou. Hiszpanie dobili rywali na kilkadziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry po znakomitym kontrataku i bezbłędnym finiszu Gabiego.

Olympique Marsylia - Atletico Madryt 0:3 (0:1)
Bramki:
Griezmann 21, 49, Gabi 89

Marsylia: Mandanda; Sarr, Rami, Luiz Gustavo, Amavi; Sanson, Anguissa; Thauvin, Payet (Lopez 32'), Ocampos (N'Jie 55'); Germain (Mitroglou 74')

Atletico: Oblak; Lucas, Godin, Gimenez, Vrsaljko (Juanfran 46'); Gabi, Saul, Correa (Thomas 88'), Koke; Costa, Griezmann (Torres 90')

Finał Ligi Europy w środę o godzinie 20.50 w Polsacie Sport Premium 1. Studio już od godziny 19.00.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.