Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Katowicach. Terminarz i plan transmisji

Siatkówka
Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Katowicach. Terminarz i plan transmisji
fot. Cyfrasport

Polscy siatkarze rozpoczynają rywalizację w Lidze Narodów! Pierwszy turniej tegorocznej edycji, który zostanie rozegrany w Katowicach, zapowiada się niezwykle interesująco. Wystąpią w nim trzej medaliści MŚ 2018. Kiedy grają Polacy? Sprawdź terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Katowicach.

Siatkarscy kibice doskonale pamiętają rozstrzygnięcia mistrzostw świata 2018, które we wrześniu rozegrano w Bułgarii i we Włoszech. Złoto zgarnęła reprezentacja Polski, srebro przypadło Brazylii, a brąz wywalczyła ekipa Stanów Zjednoczonych. Te trzy zespoły zobaczymy w najbliższy weekend (31 maja – 2 czerwca) w katowickim Spodku. "Czwartym do brydża" będzie reprezentacja Australii, którą prowadzi doskonale znany w Polsce trener Mark Lebedew.

 

Polacy rozpoczęli sezon od zwycięstwa nad reprezentacją Niemiec w towarzyskim meczu rozegranym w Gliwicach. Sparingi rozgrywali również rywale biało-czerwonych. Brazylijczycy dwukrotnie ograli w Lozannie Kanadę (3:2, 3:0). Australijczycy rozegrali trzy mecze z Czechami w Brnie. Dwa z nich wygrali (3:1, 3:1), jeden przegrali (1:3).

 

W 25-osobowej kadrze Polski na Ligę Narodów znalazło się dwunastu mistrzów świata. Brakuje jedynie dwóch atakujących – Damiana Schulza i kontuzjowanego Bartosza Kurka. Selekcjoner Vital Heynen nie może też jeszcze skorzystać z usług Wilfredo Leona. Trener będzie rotował składem na kolejne turnieje, co z pewnością stworzy szansę zaprezentowania się młodym siatkarzom.

 

Liga Narodów to niezwykle wyczerpujące rozgrywki. Każda z szesnastu drużyn rozegra po piętnaście spotkań, każda zaprezentuje się na pięciu turniejach. Polacy, po imprezie w katowickim Spodku, będą rywalizowali w Chinach (Ningbo, 7–9 czerwca), Iranie (Urmia, 14–16 czerwca), we Włoszech (Mediolan, 21–23 czerwca) oraz w Niemczech (Lipsk, 28–30 czerwca). Do turnieju finałowego (Chicago, 10–14 lipca) awansuje pięć najlepszych reprezentacji oraz gospodarz (USA).

 

Terminarz meczów reprezentacji Polski siatkarzy na turnieju Ligi Narodów w Katowicach (31 maja – 2 czerwca):

 

2019-05-31: USA – Brazylia (piątek, godzina 17.15; transmisja – Polsat Sport)
2019-05-31: Polska – Australia (piątek, godzina 20.15; transmisja – Polsat Sport)

 

2019-06-01: Brazylia – Australia (sobota, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-01: USA – Polska (sobota, godzina 16.45; transmisja – Polsat Sport)

 

2019-06-02: Australia – USA (niedziela, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-02: Brazylia – Polska (niedziela, godzina 16.45; transmisja – Polsat Sport).

 

TERMINARZ LIGI NARODÓW SIATKARZY

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze