Najlepsi w Polsce znów zagrają w Brzegu Dolnym

Piłka nożna
Najlepsi w Polsce znów zagrają w Brzegu Dolnym
fot. Cyfrasport

Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław i pozostałe najlepsze drużyny z Big 6 już czekają. Kto do nich dołączy? Trwają zgłoszenia do turnieju kwalifikacyjnego MicoCup 2019.

To jak ważne jest szkolenie młodzieży udowodnił w tym roku w Lidze Mistrzów Ajax Amsterdam, który dotarł aż do półfinału tych elitarnych rozgrywek. Szlifowanie piłkarskich talentów to domena drużyny z Amsterdamu, z którego można brać przykład. Coraz więcej polskich klubów też ma swoje akademie, w których ogrywają się być może przyszli reprezentanci Polski. Raz do roku najlepsze drużyny U-13 spotykają się w Brzegu Dolnym na turnieju MicoCup.

 

Zawodów nie można jeszcze nazwać małą ligą mistrzów, ale małą ekstraklasą już na pewno tak. Na Dolny Śląsk pod koniec września zjeżdżają się bowiem akademie najlepszych drużyn z naszego krajowego podwórka. To tzw. polskie Big 6: Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok i Zagłębie Lubin (aktualny mistrz). Tradycyjnie dołączy do nich gospodarz – AP Brzeg Dolny, a także Śląsk Wrocław SA oraz dwie drużyny wyłonione w turnieju kwalifikacyjnym, rozegranym 29 czerwca Stadionie Miejskim w Brzegu Dolnym.

 

W kwalifikacjach na pewno wezmą udział: WKS Śląsk Wrocław, Miedź Legnica czy FC Wroclaw Academy. Kto do nich dołączy? - Mamy nadzieję, że na nasze zaproszenie odpowie jak najwięcej akademii piłkarskich. Z każdą edycją turniej główny jest coraz większy i stoi na coraz wyższym poziomie sportowym - mówi Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, współorganizatora MicoCup. Prezes podkreśla, że do turnieju kwalifikacyjnego można zgłaszać drużyny z rocznika 2007.

 

Na trybunach stadionu w Brzegu Dolnym na pewno znów zasiądzie wielu scoutów, którzy będą bacznie przyglądać się poczynaniom młodych piłkarzy, wypatrując tych najbardziej perspektywicznych. Ambasadorem rozgrywek, niezmiennie od trzech lat, jest Jakub Słowik, pierwszy bramkarz Śląska Wrocław (35 występów w sezonie 2018/2019, 10 czystych kont). Turniej główny, poprzedzony czerwcowymi kwalifikacjami, zostanie rozegrany w dniach 20-22 września. W ubiegłym roku wzięło w nim udział 10 akademii i łącznie około 150 młodych piłkarzy.

 

W zeszłym roku tryumfowało Zagłębie Lubin, ale na tym etapie piłkarskiej kariery to nie zwycięstwa są najważniejsze. Jak podsumowali zawodnicy – chcą cieszyć się grą, i to jest najważniejsze. Kwalifikacje do trzeciej edycji MicoCup 2019 już w czerwcu. Zapisy trwają.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze