Portugalczyk dołączył do ŁKS-u Łódź

Piłka nożna
Portugalczyk dołączył do ŁKS-u Łódź
fot. Cyfrasport

Ricardo Martins Guimaraes "Guima" będzie występował w drużynie beniaminka Ekstraklasy ŁKS Łódź. To trzeci transfer łódzkiego klubu w przerwie między rozgrywkami. Wcześniej pozyskano pomocnika Michała Trąbkę i obrońcę Macieja Dampca.

Pochodzący z Aveiro pomocnik podpisał z ŁKS trzyletnią umowę. 23-letni piłkarz ostatnio występował na zapleczu portugalskiej ekstraklasy w drużynie Academiki Coimbra. Wcześniej był zawodnikiem młodzieżowych drużyn Benfiki Lizbona oraz UD Oliveirense, występował też w drugim zespole Sportingu Lizbona.

 

- Według nas "Guima" odpowiada w stu procentach poszukiwanemu profilowi zawodnika na pozycji numer osiem. Przez ostatnie dwa i pół miesiąca Portugalczyk leczył uraz, ale od momentu jego doznania kontrolowaliśmy przebieg leczenia - powiedział cytowany na stronie internetowej ŁKS jego dyrektor sportowy Krzysztof Przytuła. Zapewnił, że stan zdrowia nowego gracza jest bardzo dobry i przyjedzie on do Łodzi na początku czerwca.

 

Wcześniej do drużyny beniaminka ekstraklasy dołączyli 23-letni obrońca Maciej Dampc (ostatnio Bytovia Bytów) i rok młodszy pomocnik Michał Trąbka (Stal Stalowa Wola). Klub przedłużył też kontrakty z Patrykiem Bryłą i Łukaszem Piątkiem. Odszedł natomiast Słowak Lukas Bielak.

 

Prezes ŁKS Tomasz Salski zapowiedział, że przed występami w ekstraklasie drużynę wzmocni pięciu zawodników. Wszyscy mają być do dyspozycji szkoleniowca 10 czerwca, kiedy beniaminek ekstraklasy rozpocznie przygotowania.

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie