Trzech nowych zawodników w Asseco Resovii Rzeszów. Wielki powrót

Siatkówka
Trzech nowych zawodników w Asseco Resovii Rzeszów. Wielki powrót
fot. assecoresovia.pl

W poniedziałek Asseco Resovia Rzeszów zaprezentowała trzech nowych zawodników. To Grzegorz Kosok, Bartosz Mariański i Bartłomiej Krulicki. Każdy z nich podpisał dwuletni kontrakt.

Kosok wraca do Asseco Resovii po pięciu latach przerwy. Urodził się w Katowicach, a swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w klubie MKS Będzin, z którym wywalczył mistrzostwo Polski juniorów w 2005 roku. Z Będzina środkowy przeniósł się do Płomienia Sosnowiec, a następnie do Jadaru Radom. W trakcie sezonu 2008/09 przeniósł się do Asseco Resovii, której barw bronił do 2014 roku. Z zespołem z Rzeszowa Kosok wywalczył dwa mistrzostwa Polski (2012, 2013), wicemistrzostwo Polski (2014) i dwa brązowe medale (2010, 2011), a także zajął drugie miejsce w Pucharze CEV (2012). W kolejnych latach występował w Łuczniczce Bydgoszcz i Jastrzębskim Węglu. W ostatnich latach środkowy pełnił funkcję kapitana drużyny, miniony sezon zakończył z brązowym medalem mistrzostw Polski. Kosok na pozycji środkowego rywalizował będzie z Marcinem Możdżonkiem, Bartłomiejem Lemańskim i Bartłomiejem Krulickim.

 

Urodzony w Olsztynie Mariański swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w miejscowym AZS-ie. W początkowej fazie bronił barw olsztyńskiej drużyny w Młodej Lidze. W sezonie 2011/12, Tomaso Totolo ówczesny trener Akademików wybrał Mariańskiego jako jednego z bardziej obiecujących zawodników i młody libero występował równocześnie w Młodej Lidze i PlusLidze. Z Olsztyna zawodnik przeniósł się na rok do UMKS-u Kęczanin Kęty, a stamtąd do GKS-u Katowice, którego barw bronił od 2015 roku. O miejsce w składzie rywalizował będzie z Australijczykiem Luke'iem Perry.

 

Krulicki swoją przygodę zaczynał w klubie MTS AS Myszków, skąd przeniósł się do Norwida Częstochowa. W barwach częstochowskiej drużyny występował przez dwa lat i to właśnie z tym zespołem sięgnął po wicemistrzostwo Polski kadetów i mistrzostwo Polski juniorów, gdzie został wybrany najlepszym blokującym turnieju. W kolejnych latach występował w KS Milicz i TS Victoria PWSZ Wałbrzych i BBTS-ie Bielsko-Biała. Od 2016 roku reprezentował barwy GKS-u Katowice. Środkowy o miejsce w składzie rywalizował będzie z Lemańskim, Możdżonkiem i Kosokiem.

 

Ostatni sezon Asseco Resovia zakończyła na siódmym miejscu, najgorszym od kilkunastu lat. Po zakończeniu rozgrywek z klubu odeszli m.in. Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub, David Smith, Dawid Dryja i Mateusz Masłowski.

MC, Polsat Sport, assecoresovia.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze