Wojciechowski pomagał w sprzątaniu Bydgoszczy

Inne
Wojciechowski pomagał w sprzątaniu Bydgoszczy
fot. Materiały prasowe

Mistrz świata w skoku o tyczce oraz aktualny halowy mistrz Europy z Glasgow Paweł Wojciechowski wziął udział w akcji "Czysta Bydgoszcz". Świetnemu polskiemu lekkoatlecie towarzyszył m.in. Ryś Brysio, maskotka Drużynowych Mistrzostw Europy, które w sierpniu odbędą się w Bydgoszczy.

- Wiadomo, że każdego dnia skupiamy się na treningu czy starcie, ale również warto myśleć o naszym otoczeniu. Dziś daliśmy przykład, mam nadzieję, że inni z tego skorzystają - mówił.

 

Wojciechowski, który zamiast tyczki miał w ręku chwytak do sprzątania śmieci, wziął udział w akcji na Osiedlu Leśnym, blisko stadionu Zawiszy. Wykorzystał to też do promocji wśród mieszkańców miasta Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce.

 

- Chętnie włączyliśmy się z Pawłem w tą akcję, bo naprawdę warto. Mistrz Europy daje przykład i promuje postawy proekologiczne. A to wpisuje się w nasze plany, które mamy z Europejską Federacją Lekkiej Atletyki. Niebawem opowiem o szczegółach - mówił towarzyszący Wojciechowskiemu Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Drużynowe Mistrzostwa Europy odbędą się na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy w dniach 9-11 sierpnia. Wcześniej, bo już 12 czerwca, w tym samym miejscu odbędzie się 1. Memoriał Ireny Szewińskiej. Dzień wcześniej w centrum miasta na Wyspie Młyńskiej zaplanowany jest konkurs skoku o tyczce, oczywiście z udziałem Wojciechowskiego. Już w tej chwili udział w Memoriale potwierdziły największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki, m.in. Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Ewa Swoboda, Anna Kiełbasińska, Jakub Krzewina, Karol Zalewski, Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze