Babilon MMA 8: Skibiński z nowym rywalem!

Sporty walki

Daniel Skibiński wystąpi podczas gali Babilon Fight Night 1/Babilon MMA 8, która odbędzie się 31 maja w Pruszkowie. Niedawne informacje wskazywały, że Polak zmierzy się z Rosjaninem Zalimkhanem Yusupovem (9-3, 1 KO, 7 SUB). Ostatecznie jednak dojdzie do konfrontacji z Brazylijczykiem Adriano Rodriguesem (12-3-1NC, 8 KO, 3 SUB).

Po zwycięstwie z Pawłem Pawlakiem Skibiński sięgnął po pas mistrzowski organizacji Babilon MMA. W Pruszkowie jednak nie będzie bronił tytułu, a walka odbędzie się na dystansie trzech rund.

 

- Były pewne zawirowania, gala była przełożona. Doszliśmy do wniosku, że takie rozwiązanie będzie optymalne. W kolejnym pojedynku wystąpię w walce mistrzowskiej i będę bronił tytuł - mówi Skibiński.

 

Długo musieliśmy czekać na ogłoszenie nazwiska rywala dla mistrza Babilon MMA. Pierwsze wieści wskazywały na Zalimkhana Yusupova, a według naszych informacji wynika, że w grę wchodził również znany z występów dla FEN i KSW Mindaugas Verzbickas. Ostatecznie w piątek Skibiński zmierzy się z Adriano Rodriguesem.

 

Brazylijczyk w jedenastu ostatnich walkach zapisał w rekordzie aż dziewięć wygranych. Popularny "The Champion" osiem razy posyłał swoich rywali na deski, a trzykrotnie kończył zwycięskie walki przez poddania. W ostatnich występach problemy Brazylijczykowi sprawiali tylko zawodnicy powiązani z organizacją UFC - Adriano Martins (walka zakończona no contest; w UFC z bilansem 4-3) oraz Sergey Khandozhko. Rosjanin po zwycięstwie z Rodriguesem podpisał kontrakt z amerykańską organizacją, w której zadebiutuje już w najbliższą sobotę.

 

Wydaje się jednak, że zmiana na ostatniej prostej nie zrobiła wielkiego wrażenia na Polaku. Reprezentant Ankosu MMA i podopieczny Andrzeja Kościelskiego gotowy jest na każde wyzwanie.

 

- Zmiana rywala, ale to nic nie zmienia - skomentował krótko zaistniałą sytuację Skibiński.

 

Transmisja gali Babilon Fight Night 1/Babilon MMA 8 w piątek od godz. 19:30 w Polsacie Sport Fight, od godz. 20:00 w Polsacie Sport Extra i Super Polsacie oraz od godz. 22:15 w Polsacie.

 

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze