Butryn nowym atakującym Cerrad Czarnych Radom

Siatkówka
Butryn nowym atakującym Cerrad Czarnych Radom
fot. Cyfrasport

Karol Butryn został nowym siatkarzem Cerrad Czarnych Radom. Atakujący przyszedł do Radomia po czterech latach gry w barwach GKS Katowice.

Butryn urodził się 18 czerwca 1993 roku w Puławach. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął mając 15 lat. Pierwszym klubem w karierze był zespół Cisów Nałęczów. Następnym przystankiem była drużyna Avii Świdnik, w której był wyróżniającym się zawodnikiem na pozycji atakującego. 
 
W latach 2011–14 Butryn występował w rozgrywkach Młodej Ligii, broniąc barw ZAKSY Kędzierzyn-Kole, z którą w 2013 roku sięgnął po brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Polski. Po bardzo udanym sezonie 2013/14  w rozgrywkach Młodej Ligi, atakujący trafił do pierwszoligowego KPS Siedlce. Zespół z województwa mazowieckiego zajął wówczas na koniec sezonu 9. miejsce w tabeli.
 
W sezonie 2015/16 przeniósł się do Katowic, gdzie bronił barw miejscowego GKS. Ten rok zwieńczony został tytułem mistrzowskim na zapleczu PlusLigi, a Butryn uznany został MVP całego sezonu 1. Ligi.  Od sezonu 2016/17 nieprzerwanie bronił barw GKS w rozgrywkach PlusLigi.
 
Butryn mierzy 195 cm wzrostu i gra na pozycji atakującego. W ostatnim sezonie PlusLigi, dla zespołu GKS Katowice zdobył 397 punktów w rozegranych 26 meczach, będąc najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu.
 
W rankingu najlepiej atakujących PlusLigi, z dorobkiem 327 punktów, sklasyfikowany został na 8. miejscu. Z kolei w klasyfikacji najlepiej zagrywających, nowy nabytek Cerrad Czarnych Radom, znalazł się również na 8. lokacie (35 punktów). Butryn ma za sobą trzy sezony w rozgrywkach PlusLigi, w których rozegrał  90 meczów, zdobył łącznie 1342 punkty. 
 
 
– Karol swoją grą zasłużył na szansę w lepszej drużynie. Przez ostatnie trzy lata grając w drużynie GKS Katowice zwrócił naszą uwagę. Jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, który dysponuje dużą dynamiką i skocznością. Posiada bardzo mocną i stabilną zagrywkę oraz potrafi punktować w elemencie bloku. Przez ostatnie trzy lata występów w PlusLidze utrzymywał się w czubie najlepszych atakujących. Cieszymy się, że Karol dołączył do naszego zespołu, gdzie jeszcze bardziej wzmocni rywalizację na pozycji atakującego – powiedział szkoleniowiec Cerrad Czarnych Robert Prygiel. 
RM, wksczarni.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie