French Open: Karlovic najstarszym od ponad 40-stu lat zwycięzcą meczu wielkoszlemowego

Tenis
French Open: Karlovic najstarszym od ponad 40-stu lat zwycięzcą meczu wielkoszlemowego
fot. PAP/EPA

Ivo Karlovic został najstarszym od 1978 roku tenisistą, który wygrał mecz w turnieju wielkoszlemowym. 40-letni Chorwat pokonał w pierwszej rundzie French Open młodszego o niecałe trzy lata Hiszpana Feliciano Lopeza 7:6 (7-4), 7:5, 6:7 (7-9), 7:5.

Poprzednio takim wyczynem mógł pochwalić się w 1978 roku w Australian Open Ken Rosewall - australijski tenisista miał wtedy 44 lata.

 

Urodzony 28 lutego 1979 roku Karlovic jest także - jak poinformowało ATP - najstarszym zwycięzcą meczu we French Open od 1973 roku, gdy dokonał tego 44-letni wtedy Duńczyk Torben Ulrich.

 

Z kolei ostatnim dotychczas tenisistą, który po skończeniu 40. roku życia zagrał w singlu w Wielkim Szlemie, był w 1992 roku Amerykanin Jimmy Connors. - To dużo znaczy. Nawet jeśli jestem odnotowany jako najstarszy, to przynajmniej jestem w księgach rekordów. Podoba mi się to - przyznał we wtorek 94. w światowym rankingu tenisista. - Byłem poza turniejami prawie dwa miesiące, więc bardzo się cieszę, że udało mi się dzisiaj wygrać - dodał.

 

Wtorkowy pojedynek przeszedł do historii tenisa również z innego powodu. Karlovic i Lopez mają w sumie 77 lat (Hiszpan urodził się 20 września 1981 roku). To "najstarszy" mecz we French Open w liczonej od 1968 roku Open Erze.

 

WYNIKI I DRABINKA TURNIEJU FRENCH OPEN

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie