Hamalainen odszedł z Legii Warszawa

Piłka nożna
Hamalainen odszedł z Legii Warszawa
fot. Cyfrasport

Po zdobyciu trzech tytułów mistrza kraju i dwóch triumfach w Pucharze Polski, 32-letni fiński piłkarz Kasper Hamalainen opuszcza Legię Warszawa - poinformował we wtorek stołeczny klub.

Hamalainen występował w Legii przez trzy i pół roku. W minionym sezonie ligowym zagrał w 17 meczach i strzelił dwa gole. Łącznie zdobył 23 bramki w 114 spotkaniach.

 

Po mistrzostwo Polski sięgnął z warszawską drużyną w latach 2016-2018, zaś Puchar Polski wywalczył w 2016 i 2018 roku. Grał w barwach Legii w Lidze Mistrzów i Europy.

 

- Kasper to niezwykle profesjonalny, pracowity i inteligentny piłkarz, na którego zawsze mogliśmy liczyć. Wszyscy będziemy pamiętać bramki, które strzelił Lechowi, ale dziś chcę mu szczególnie podziękować za jego codzienną postawę na boisku, na treningach i w szatni. Zawsze był wzorem dla wielu młodszych kolegów i życzymy mu, aby dalej mógł się realizować oraz odnosić sukcesy w świecie piłki - przyznał dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski, cytowany na oficjalnej stronie Legii.

 

Kilka dni wcześniej z klubem z Łazienkowskiej, po dziewięciu sezonach, pożegnał się Michał Kucharczyk.

 

W rozgrywkach 2018/19 legioniści przegrali walkę o tytuł z Piastem Gliwice.

 

WYNIKI I TABELA EKSTRAKLASY

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze