Nawrocki: Żałuję, że nie mamy czasu na trening

Siatkówka

We wtorek siatkarki reprezentacji Polski zmierzą się z Bułgarkami w rozgrywkach Ligi Narodów. Selekcjoner Jacek Nawrocki zdaje sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe spotkanie. Zwłaszcza, że, w związku z napiętym terminarzem, zawodniczki nie mają czasu na regularne treningi. - Bardzo ubolewam nad tym, że nie możemy wprowadzić pełnego procesu treningowego - stwierdził trener.

Kluczem do pokonania najbliższych rywalek powinno być powstrzymanie ich największych atutów, czyli przede wszystkim gry na skrzydłach. 

 

- Bułgaria to zespół bardzo solidny. Opiera swoją grę na lewym skrzydle, gdzie grają siatkarki znane polskim kibicom. To są solidne dziewczyny z niezłym rozegraniem. Najważniejsze będzie zatrzymanie czołowych zawodniczek na skrzydłach. Poza tym musimy opanować nerwy, które towarzyszyły turniejowi w Polsce, ale wiemy, że nie będzie łatwo - powiedział Nawrocki.

 

Były trener Skry Bełchatów uważa, że dobre wyniki powinny niejako pomóc w regeneracji zawodniczkom reprezentacji Polski.

 

- Wszystkie dziewczyny są do dyspozycji. Zmęczenie oczywiście narasta z każdym meczem i turniejem, ale wyniki determinują to, jak zawodniczki będą czuły się w najbliższym czasie - dodał. 

 

Ze względu na dużą liczbę meczów i liczne podróże, Nawrocki nie ma zbyt wiele czasu na treningi ze swoimi podopiecznymi.

 

- Bardzo ubolewam nad tym, że nie możemy wprowadzić pełnego procesu treningowego. Trening polega tak naprawdę na podtrzymaniu tego, co wypracowaliśmy wcześniej, na rozruchach. Potrzebujemy wiele pracy indywidualnej. Liczymy, że później wrócimy do typowego szkolenia. Przynajmniej, jeśli chodzi o te najmłodsze zawodniczki - stwierdził.

 

Oprócz Bułgarii, w najbliższym czasie Polki zmierzą się również z Brazylijkami i Holenderkami. 

 

- Mecz z Bułgarią będzie spotkaniem o utrzymanie w tej Lidze Narodów. W mojej opinii to dużo lepszy zespół, niż Argentyna w zeszłym sezonie, który wydawał się outsiderem. Gdyby udało się dobrze zakończyć starcie z Bułgarkami, mielibyśmy przed sobą zupełnie inne perspektywy, jeśli chodzi o trening - zakończył Nawrocki.

 

TERMINARZ LIGI NARODÓW SIATKAREK

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze