Reprezentantka Argentyny wzmocni Radomkę Radom

Siatkówka
Reprezentantka Argentyny wzmocni Radomkę Radom
fot. Cyfrasport

Siatkarka reprezentacji Argentyny Julieta Lazcano w przyszłym sezonie będzie bronić barw E.Leclerc Radomki Radom - poinformował występujący w ekstraklasie klub. 29-letnia środkowa ostatnio grała w brazylijskim Clube Curitibano.

W poniedziałek klub z Radomia zapowiadał na Twitterze, że we wtorek ogłosi transferowy hit. I stało się, E.Leclerc Radomka podała informację o podpisaniu umowy z reprezentantką Argentyny.

- W ciągu ostatnich sześciu lat uczestniczyłam w najważniejszych imprezach siatkarskich: dwa razy w mistrzostwach świata, dwa razy w Pucharze Japonii, igrzyskach olimpijskich, trzykrotnie w Grand Prix oraz we wszystkich turniejach w Ameryce Południowej - wyliczała cytowana w komunikacie zamieszczonym na stronie Radomki Lazcano.

 

Jak dodała, nie zastanawiała się długo, gdy dostała ofertę z Polski.

 

- Kiedy otrzymałam propozycję z Polski, byłam zachwycona. Słyszałam wiele dobrego o tej lidze i grałam z kilkoma polskimi zawodniczkami. Miniony sezon spędziłam w Brazylii, gdzie również poziom rozgrywek jest bardzo wysoki. Myślę, że Liga Siatkówki Kobiet to kolejne wyzwanie. Wiem, że polska publiczność jest bardzo ciepła i miła, a dla mnie to ważne, by dzielić się siatkarskimi chwilami z kibicami - podkreśliła doświadczona zawodniczka.

 

Jest ona kolejnym wzmocnieniem Radomki przed nowym sezonem. Wcześniej klub, który w rozgrywkach 2018/19 zajął ósme miejsce, poinformował o pozyskaniu libero Agaty Witkowskiej i rozgrywającej Pauliny Zaborowskiej.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze