Zamieni Heynena na Bednaruka! Reprezentant Niemiec siatkarzem MKS Będzin

Siatkówka
Zamieni Heynena na Bednaruka! Reprezentant Niemiec siatkarzem MKS Będzin
fot. mksbedzin.pl

Przyjmujący reprezentacji Niemiec David Sossenheimer dołączył do MKS Będzin. – David jest uznaną marką w Niemczech, więc jego transfer do Będzina to wielka sprawa – powiedział trener będzińskiego klubu Jakub Bednaruk.

MKS Będzin to pierwszy zagraniczny klub w karierze niespełna 23-letniego zawodnika, będącego poprzednio jedną z pierwszoplanowych postaci w drużynie VfB Friedrichshafen, prowadzonej w ostatnich sezonach przez selekcjonera polskiej reprezentacji, Vitala Heynena. 
 
– Dzięki niemu dojrzałem siatkarsko i choć nie udało nam się wygrać Bundesligi, to czas spędzony w VfB oceniam na duży plus. Myślę, że gra na kilku frontach pozwoliła mi nabrać doświadczenia i okrzepnąć mentalnie. To czego się tu nauczyłem i nauczę w sezonie reprezentacyjnym chciałbym przenieść na PlusLigę – powiedział zawodnik. 
 
Sztab szkoleniowy MKS wiąże duże nadzieje z transferem przyjmującego. 
 
– Ze względu na warunki fizyczne nie jest to typowy "młotek", który potrafi mocno atakować. To zawodnik techniczny, wykazujący się mądrością i inteligencją w grze. Przewidujący, myślący, wiedzący co zrobić z piłką w każdej sytuacji – podkreślił Bednaruk.
 
Nowy nabytek MKS wystąpił w ostatnich meczach kontrolnych Polski i Niemiec, rozegranych w Gliwicach. 
 
– Fantastyczne przeżycie. Ogromne wrażenie wywarła na mnie atmosfera w przepięknej hali. Polacy kochają siatkówkę, a zmieniając klub również zależało mi na tym, aby trafić do ligi, w której ludzie żyją tą dyscypliną. Teraz moje marzenie się spełnia – przyznał Sossenheimer.
 
 
 
 
View this post on Instagram

#davidsossenheimer #deutschland #germany #transfer #volleyballplayer #mksbędzin #plusliga @dsossenheimer

A post shared by MKS BĘDZIN (@mksbedzin) on May 28, 2019 at 4:57am PDT

 
Ruchy transferowe MKS Będzin (stan na 28 maja 2019 roku):
 
Pozostali: Rafał Faryna, Michał Potera, Jan Fornal oraz Emil Siewiorek (asystent trenera), Agnieszka Czura (trener przygotowania fizycznego), Maciej Etgens (statystyk).
Przyszli: TJ Sanders (poprzednio Halkbank Ankara - Turcja), Rafał Sobański (GKS Katowice), Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno), David Sossenheimer (VfB Friedrichshafen) oraz trener Jakub Bednaruk (Chemik Bydgoszcz), fizjoterapeuta Adrian Brudnicki (GKS Katowice), team menedżer Maciej Pawliński (Dafi Społem Kielce)
Odeszli: Tomasz Kowalski (Indykpol AZS Olsztyn), Mateusz Kowalski (?), Bartłomiej Grzechnik (?), Jakub Peszko (?), Jake Langlois (?), Lukas Tichacek (?), Adrian Buchowski, Szymon Gregorowicz, fizjoterapeuta Grzegorz Rzetecki (wszyscy GKS Katowice).
 
Kadra MKS Będzin:
 
rozgrywający: TJ Sanders (Kanada)
przyjmujący: Rafał Sobański, Jan Fornal, David Sossenheimer (Niemcy)
atakujący: Rafał Faryna
środkowi: Bartosz Schmidt
libero: Michał Potera.
 
Sztab szkoleniowy:
 
trener: Jakub Bednaruk
 
asystent trenera: Emil Siewiorek
trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura
fizjoterapeuta: Adrian Brudnicki
statystyk: Maciej Etgens
team menedżer: Maciej Pawliński.
RM, mksbedzin.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie