18-letnia polska siatkarka potwierdziła ogromne możliwości w starciu z Brazylią! (WIDEO)

Siatkówka

W starciu z reprezentacją Brazylii trener Jacek Nawrocki wystawił w pierwszym składzie Magdalenę Stysiak. Po zwycięstwie 3:2 chyba nie żałował swej decyzji, bo 18-letnia zawodniczka była jedną z głównych aktorek tego siatkarskiego widowiska.

Stysiak urodziła się 3 grudnia 2000 roku, nie ma więc jeszcze skończonych dziewiętnastu lat. W tym roku zdawała maturę, co opóźniło jej przyjazd na Montreux Volley Masters, zakończony sukcesem reprezentacji Polski.

Mimo młodego wieku o siatkarce było w minionym sezonie bardzo głośno. Nie tylko z powodu sportowych osiągnięć, do których można zaliczyć brązowy medal i nagrodę dla najlepszej atakującej rozgrywanych w Albanii mistrzostw Europy juniorek (U–19). Głośnym echem w środowisku siatkarskim odbiła się sprawa przejścia zawodniczki z Chemika Police do Grot Budowlanych Łódź w trakcie sezonu Ligi Siatkówki Kobiet.

W całym tym zamieszaniu nikt nie negował wielkiego talentu siatkarki, którą trener Nawrocki dla potrzeb reprezentacji przestawił z ataku na przyjęcie. Jak poradzi sobie na nowej pozycji? W meczu z reprezentacją Brazylii pojawiła się na parkiecie w wyjściowym składzie. Zaprezentowała się całkiem nieźle – wywalczyła 14 punktów (8 atak + 4 blok + 2 zagrywka) i miała spory wkład w końcowy sukces drużyny.

 

TERMINARZ LIGI NARODÓW SIATKAREK

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie