Liga Narodów: Holandia pokonała Bułgarię

W spotkaniu rozgrywanego w Apeldoorn turnieju Ligi Narodów siatkarek Holenderki pokonały reprezentację Bułgarii 3:1. We wcześniejszym środowym meczu Polki wygrały z Brazylią 3:2.

Gospodynie były faworytkami tej konfrontacji, ale premierowa odsłona niespodziewanie padła łupem Bułgarek. Decydujące punkty przyniosły skuteczne ataki Gergany Dimitrowej i Miry Todorowej (22:25).

Kolejne partie należały już do Holenderek, które grały skutecznie w ofensywie i wykorzystywały kłopoty rywalek na przyjęciu. Drugiego seta wygrały 25:22, a wynik ustalił serwis Dimitrowej w siatkę. Trzecia odsłona rozpoczęła się od prowadzenia gospodyń 9:0, potem było jeszcze 19:11 i gospodynie pozwoliły przeciwniczkom dojść do głosu. Bułgarki zmniejszyły straty, ale Holandia wróciła do gry i zwyciężyła 25:20. Seta zwieńczył as serwisowy Annick Meijers. W czwartej partii gospodynie dopełniły formalności. Wygrały 25:19, a spotkanie zakończył skuteczny atak Meijers.

Najwięcej punktów: Marrit Jasper (22), Nicole Oude Luttikhuis (19), Annick Meijers (10) – Holandia; Gergana Dimitrowa (16) – Bułgaria.

Holenderki odniosły drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Siatkarki reprezentacji Bułgarii po pięciu spotkaniach jako jedyne wciąż pozostają bez wygranej i zamykają ogólną tabelę. W ostatnich meczach turnieju w Apeldoorn Holenderki zagrają w czwartek z Polską, a Bułgaria z Brazylią.

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów w Apeldoorn (28–30 maja):

2019-05-28: Polska – Bułgaria 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:17)

2019-05-28: Holandia – Brazylia 2:3 (25:21, 28:30, 20:25, 25:18, 11:15)

2019-05-29: Polska – Brazylia 3:2 (25:20, 25:22, 26:28, 18:25, 15:9)
2019-05-29: Holandia – Bułgaria 3:1 (22:25, 25:22, 25:20, 25:19)

2019-05-30: Polska – Holandia (czwartek, godzina 16.15; transmisja – Polsat Sport)
2019-05-30: Brazylia – Bułgaria (czwartek, godzina 19.15; transmisja – Polsat Sport).