Nietypowy transfer kapitana Cucine Lube. Wróci po roku gry dla rywala

Siatkówka
Nietypowy transfer kapitana Cucine Lube. Wróci po roku gry dla rywala
fot. CyfraSport

Trwa transferowa karuzela mistrzów Włoch. Po tym, jak Cucine Lube Civitanova ogłosiła między innymi transfery Mateusza Bieńka i Kamila Rychlickiego oraz odejście Cwetana Sokołowa, tym razem z klubem pożegna się kapitan zespołu Dragan Stankovic. Pożegna, ale być może tylko na rok...

W minionym sezonie Cucine Lube Civitanova wygrało mistrzostwo Włoch i Ligę Mistrzów. W składzie tej drużyny są między innymi Osmany Juantorena, Joandry Leal, Bruno Rezende czy Robertlandy Simon, jednak tego lata kadrę czeka wiele zmian.
 
Do klubu trafił już Bieniek i Rychlicki, a łączony z transferem do Italii jest także Bartosz Kurek. Wiadomo już, że w przyszłym sezonie w barwach zespołu nie zagrają Sokołow i Stankovic. Odejście serbskiego weterana jest jednak skomplikowane.
 
Stankovic odejdzie do Gas Sales Piacenza na sezon 2019/2020, jednak wedle umowy powróci do Lube na kolejne rozgrywki.
 
"Po negocjacjach między Draganem, a zarządem klubu, obie strony podjęły decyzję o umożliwieniu siatkarzowi gry w innym włoskim klubie na sezon 2019/2020. Serb będzie miał możliwość powrotu do Lube na sezon 2020/2021. Lube życzy wszystkiego najlepszego swojemu kapitanowi w kolejnej kampanii" - napisał w oficjalnym oświadczeniu mistrz Włoch.
 
Cała sytuacja wygląda niczym piłkarskie wypożyczenie, jednak do tej pory w siatkówce była rzadkością.
 
- Dla mnie niezwykle ważne jest, aby móc spędzić kolejny sezon na parkiecie. Po tym doświadczeniu wiążę swoją przyszłość z Lube. Dziękuję wszystkim fanom za niesamowite sukcesy, których dokonaliśmy w minionych miesiącach - powiedział sam zawodnik.
 
Środkowy występował w Lube nieprzerwanie od 2009 roku i wywalczył z klubem między innymi cztery mistrzostwa Włoch.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie