W minionym sezonie Cucine Lube Civitanova wygrało mistrzostwo Włoch i Ligę Mistrzów. W składzie tej drużyny są między innymi Osmany Juantorena, Joandry Leal, Bruno Rezende czy Robertlandy Simon, jednak tego lata kadrę czeka wiele zmian.
 
Do klubu trafił już Bieniek i Rychlicki, a łączony z transferem do Italii jest także Bartosz Kurek. Wiadomo już, że w przyszłym sezonie w barwach zespołu nie zagrają Sokołow i Stankovic. Odejście serbskiego weterana jest jednak skomplikowane.
 
Stankovic odejdzie do Gas Sales Piacenza na sezon 2019/2020, jednak wedle umowy powróci do Lube na kolejne rozgrywki.
 
"Po negocjacjach między Draganem, a zarządem klubu, obie strony podjęły decyzję o umożliwieniu siatkarzowi gry w innym włoskim klubie na sezon 2019/2020. Serb będzie miał możliwość powrotu do Lube na sezon 2020/2021. Lube życzy wszystkiego najlepszego swojemu kapitanowi w kolejnej kampanii" - napisał w oficjalnym oświadczeniu mistrz Włoch.
 
Cała sytuacja wygląda niczym piłkarskie wypożyczenie, jednak do tej pory w siatkówce była rzadkością.
 
- Dla mnie niezwykle ważne jest, aby móc spędzić kolejny sezon na parkiecie. Po tym doświadczeniu wiążę swoją przyszłość z Lube. Dziękuję wszystkim fanom za niesamowite sukcesy, których dokonaliśmy w minionych miesiącach - powiedział sam zawodnik.
 
Środkowy występował w Lube nieprzerwanie od 2009 roku i wywalczył z klubem między innymi cztery mistrzostwa Włoch.