PŚ w strzelectwie: Nagay w czołówce zawodów w Monachium

Agnieszka Nagay (Społem Łódź) zajęła w Monachium siódme miejsce w zawodach strzeleckiego Pucharu Świata w karabinie na 50 m z trzech postaw. Triumfowała Rosjanka Julia Zykowa.

Zykowa uzyskała w finale, z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek z kwalifikacji 461,6 pkt i wyprzedziła Brytyjkę Seonaid McIntosh - 461,4 oraz Norweżkę Katrine Lund - 450,2. Nagay uzyskała 404,8 pkt.

Aleksandra Szutko (Kaliber Białystok) sklasyfikowana została w stawce 70 zawodniczek na 15., a Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) na 31. miejscu.

Dotychczas, najlepiej z biało-czerwonych na strzelnicy w stolicy Bawarii, spisali się Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), który był czternasty w karabinie na 50 m z trzech postaw oraz Piotr Daniluk (Flota Gdynia) sklasyfikowany w pistolecie pneumatycznym na 10 m na 16. miejscu.

Miejsce do turnieju olimpijskiego w Tokio w przyszłym roku z monachijskich zawodów zdobyły dla swoich krajów w karabinie z trzech postaw Zykowa oraz Lund.

Do tej pory strzelcy zdobyli dla Polski dwa miejsca w turnieju tokijskim.

Zdobywcą pierwszego w 2018 roku był Bartnik, mistrz świata w karabinie 3x40 strzałów, a drugiego w 2019 roku, jego koleżanka klubowa, Aleksandra Jarmolińska specjalizująca się w skeecie 125 rzutków.

Zawody w Monachium zakończą się 30 maja.