Jak poinformowano, zabieg chirurgiczny przeprowadził w Barcelonie znany hiszpański ortopeda Ramon Cugat, specjalizujący się między innymi w artroskopii.
 
O tym, że bramkarz Juventusu będzie musiał poddać się zabiegowi poinformował odchodzący trener "Juve" Massimiliano Allegri na konferencji w weekend przed ostatnim w tym sezonie meczem jego drużyny z Sampdorią.
 
- Szczęsny ma problemy z kolanem i w najbliższych tygodniach będzie musiał poddać się zabiegowi artroskopii - tak Allegri wyjaśnił wtedy to, czemu polski zawodnik nie wyjdzie na boisko.
 
Niedzielny mecz Sampdoria - Juventus zakończył się wynikiem 2:0.
 
– Wojtek miał problemy z łąkotką, które wykluczą go z udziału w zgrupowaniu i gry w meczach z Macedonią Północną i Izraelem. Na szczęście nie jest to nic groźnego. Na wtorek miał zaplanowany zabieg artroskopii kolana. Na boisko wróci w ciągu 5-6 tygodni – powiedział Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski.
 
W miejsce bramkarza Juventusu Turyn selekcjoner Jerzy Brzęczek zdecydował się po raz pierwszy powołać do reprezentacji Rafała Gikiewicza. 31-letni bramkarz w tym sezonie rozegrał 34 mecze w drugiej lidze niemieckiej i aż w 14 spotkaniach zachował czyste konto.