El. ME 2020: Początek zgrupowania bez dwóch reprezentantów

Piłka nożna
El. ME 2020: Początek zgrupowania bez dwóch reprezentantów
fot. Cyfrasport

Bez Tomasza Kędziory i Przemysława Frankowskiego w czwartek rozpoczyna się zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski przed meczami eliminacyjnymi mistrzostw Europy 2020 z Macedonią Północną (7.6. w Skopje) i Izraelem (10.6. w Warszawie).

Jako pierwszy, bo już w środę, w warszawskim hotelu stawił się Maciej Rybus. Obrońca Lokomotiwu Moskwa od trzech tygodni zmaga się z urazem mięśnia dwugłowego i po konsultacjach z doktorem biało-czerwonych Jackiem Jaroszewskim zapadnie decyzja odnośnie jego przyszłości.

 

Wszyscy poza Kędziorą i Frankowskim mają się stawić na zgrupowaniu w czwartek. Ten pierwszy wieczorem może wystąpić w barwach Dynama Kijów w meczu ligi ukraińskiej. Z kolei pomocnik Chicago Fire swój mecz ligowy ma w sobotę i do Warszawy przyleci dopiero w poniedziałek.

 

Zgrupowanie rozpocznie się od czwartkowego treningu (godz. 17.00) na boisku KS ZWAR. Póki co nie wiadomo czy wezmą w nim udział wszyscy zawodnicy. Decyzje będą podejmowane po konsultacjach piłkarzy ze sztabem szkoleniowym i doktorem Jaroszewskim.

 

Po dwóch kolejkach eliminacji Euro 2020 biało-czerwoni z sześcioma punktami prowadzą w grupie G. Po cztery oczka mają najbliżsi rywale Polaków: reprezentacje Macedonii Północnej i Izraela.

 

Do tych meczów reprezentacja Polski będzie się przygotowywała na boiskach KS ZWAR i Polonii Warszawa. W czwartek o godz. 11.30 biało-czerwoni wylecą do Skopje, gdzie dzień później zagrają z Macedonią Północną. Bezpośrednio po meczu zaplanowany jest powrót do Warszawy, gdzie w poniedziałek (10 czerwca) na PGE Narodowym rozegrany zostanie mecz z Izraelem.

 

TERMINARZ I WYNIKI El. ME 2020

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze