Legia Warszawa wzmocni się piłkarzem mistrza Polski?

Piłka nożna
Legia Warszawa wzmocni się piłkarzem mistrza Polski?
fot. CyfraSport

Legia Warszawa chce ściągnąć do siebie lewego obrońcę Piasta Gliwice Mikkela Kirkeskova - informuje "Przegląd Sportowy". – Mam ważną umowę, ale nie wiem, czy kolejny sezon spędzę w Piaście - mówi największemu polskiemu dziennikowi sam zainteresowany.

Kirkeskov był ważnym ogniwem Piasta w minionym sezonie Ekstraklasy, w którym to Piast nieoczekiwanie odebrał Legii tytuł mistrzowski. Duńczyk rozegrał 36 meczów od pierwszej do ostatniej minuty, co oznacza, że pauzował tylko raz - w starciu z Legią.

 

Kontrakt lewego obrońcy Piasta obowiązuje do 31 grudnia 2020 roku. Według informacji "Przeglądu Sportowego" Kirkeskov ma w umowie zapisaną kwotę odstępnego, wynoszącą ponad 400 tysięcy euro. Duńczyk najpierw był wypożyczony do Gliwic z Aalesund, a w lipcu 2018 roku trafił już na Śląsk na stałe.

 

– Mam ważną umowę, ale nie wiem, czy kolejny sezon spędzę w Piaście. W piłce wszystko szybko się zmienia, a kiedy otwiera się okno transferowe, niczego nie można być pewnym. Dochodzą do mnie pogłoski, że Legia jest mną zainteresowana. Wiadomo, że to wielki klub i byłaby to duża szansa – mówi Leszkowi Błażyńskiemu z "PS" sam Kirkeskov.

 

Z Legią po sezonie 2018/2019 pożegnał się występujący na lewej obronie Adam Hlousek. Jedynym nominalnym lewym defensorem jest więc Luis Rocha, choć na tej pozycji może również występować Artur Jędrzejczyk.

 

WYNIKI LOTTO EKSTRAKLASY W SEZONIE 2018/2019

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie