Srebrne medale Walczyk i Kolańczyka na młodzieżowych mistrzostwach Europy w szermierce

Julia Walczyk (KU AZS-UAM Poznań) we florecie i szpadzista Wojciech Kolańczyk (AZS Wratislavia Wrocław) zdobyli w Płowdiw srebrne medale młodzieżowych (do lat 23) mistrzostw Europy w szermierce.

Walczyk, 31. w światowym rankingu florecistek, przegrała w finale ze sklasyfikowaną w nim 29 pozycji niżej Francuzką Solene Butruille 12:15.

Siódma była koleżanka klubowa Walczyk - Martyna Długosz.

Kolańczyk w decydującym o tytule pojedynku uległ Francuzowi Paulowi Allegre 9:15. W tej parze wyżej notowany jest przedstawiciel "Trójkolorowych" - 116. w klasyfikacji szpadzistów, Polak zajmuje w niej 363. lokatę.

Łącznie polscy szermierze w rozgrywanych od 2008 roku MME wywalczyli 57 medali (indywidualnie - 33; 10-10-13; drużynowo - 24; 2-9-13).