Turecki serwis ajansspor.com poinformował, że Wellington trafił na listę życzeń stołecznego klubu. "Najsilniejsza polska drużyna, Legia Warszawa, złożyła Istanbulsporowi ofertę transferu Wellingtona. Negocjacje trwają!" - napisano. Zawodnik pochodzący z Ameryki Południowej miał być już pięciokrotnie obserwowany przez wysłanników wicemistrzów Polski.

 

Mierzący 190 cm wzrostu Wellington w zakończonym sezonie tureckiej 1.Lig (drugi poziom rozgrywkowy) rozegrał 30 meczów ligowych na 34 możliwe. 24-latek, który w przeszłości był graczem rezerw FC Porto, wystąpił także w jednym spotkaniu Pucharu Turcji.

 

Rosły stoper nad Bosforem gra od lipca 2017 roku. Wówczas na zasadzie wypożyczenia przeniósł się z portugalskiego Leixoes. Po roku spędzonym na zapleczu tureckiej ekstraklasy, Istanbulspor zatrudnił go na stałe. Kontrakt Wellington z 11. drużyną drugiej ligi obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Oznacza to, że Legia chcąc go pozyskać musi liczyć się z wydatkiem, ale zapewne będą to rozsądne pieniądze. Serwis transfermarkt.de wycenia Brazylijczyka na 175 tysięcy euro.