Ekstraliga rugby: W sobotę ostatnia kolejka fazy zasadniczej

Inne
Ekstraliga rugby: W sobotę ostatnia kolejka fazy zasadniczej
fot. Cyfra Sport

W sobotę zostanie rozegrana ostatnia kolejka fazy zasadniczej ekstraligi rugby. Znane są już zespoły, które zagrają w finale rozgrywek 15 czerwca: Ogniwo Sopot i Master Pharm Budowlani Łódź. Wyniki ostatnich spotkań rozstrzygną tylko, gdzie odbędzie się najważniejszy mecz.

W tym sezonie, ze względu na reformę rozgrywek (przejście z systemu wiosna-jesień na jesień-wiosna) zaplanowano zaledwie dziewięć kolejek spotkań. Po nich odbędą się tylko spotkania o mistrzostwo Polski, trzecie miejsce oraz baraż o utrzymanie się w ekstralidze. Już jesienią rozpocznie się kolejny sezon.

 

W finale zmierzą się dwie najsilniejsze ekipy fazy zasadniczej, zaś gospodarzem będzie najlepsza drużyna tego etapu rozgrywek. Obecnie w lepszej sytuacji jest Ogniwo, które zgromadziło 37 punktów, trzy więcej niż Master Pharm Budowlani. Sopocianie zagrają na wyjeździe z Juvenią Kraków, zaś drużyna z centralnej Polski spotka się w Gdyni z tamtejszą Arką.

 

Nie wyłonione zostały jeszcze obie drużyny, które 15 czerwca będą walczyć o trzecie miejsce (trzeci i czwarty zespół fazy zasadniczej). Na pewno zagra w tym spotkaniu Pogoń Siedlce (28 punktów). Jej rywalem będzie Skra Warszawa (23 pkt), Budowlani Lublin (20) lub Orkan Sochaczew (także 20).

 

Znana jest ekipa, która ma walczyć o utrzymanie się w ekstralidze. Arka Gdynia nie zna jeszcze swojego przeciwnika, gdyż w pierwszej lidze w weekend odbędą się dopiero pojedynki półfinałowe (finał 15 czerwca). Baraż gdynian z najlepszą drużyną zaplecza ekstraligi zostanie rozegrany 29 lub 30 czerwca.

 

Zestaw par ostatniej kolejki fazy zasadniczej ekstraligi (wszystkie mecze w sobotę): Arka Gdynia - Master Pharm Budowlani Łódź (14.00), Budowlani Lublin - Lechia Gdańsk (14.00), Skra Warszawa - Pogoń Siedlce (14.00), Juvenia Kraków - Ogniwo Sopot (15.00), Orkan Sochaczew - KS Budowlani Łódź (15.00).

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze