Heynen śpiewał hymn Polski (WIDEO)

Siatkówka

Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania w Lidze Narodów spotkaniem z Australią w Katowicach. Tuż przed rozpoczęciem meczu kibice "Spodka" stworzyli niesamowitą atmosferę śpiewając a cappella Mazurka Dąbrowskiego. Dołączył do nich selekcjoner reprezentacji Polski, Vital Heynen.

Belg objął reprezentację Polski 7 lutego ubiegłego roku i zdążył już poprowadzić zespół do obrony mistrzostwa świata. W listopadzie 2018 roku w Budapeszcie został wybrany Najlepszym trenerem Europy (CEV), a w styczniu 2019 wspólnie ze Stefanem Horngacherem odebrali nagrodę na Trenera Roku w Polsce.
 
Heynen wielokrotnie podkreślał, że uczy się języka polskiego i starał się przemycać kilka polskich słów do swoich wypowiedzi, podkreślając jednak, że to bardzo trudne. Zapewniał, że zżył się z naszym krajem.
 
W Katowicach zaskoczył wszystkich, dołączając do śpiewających hymn siatkarzy i kibiców. Selekcjoner nie znał co prawda słów zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, jednak refren szedł mu całkiem nieźle, co wyłapały kamery telewizyjne.
 
- Nieźle! - skomentował krótko zaskoczony Adrian Brzozowski.
 
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie