Kądzior: Macedończycy mobilizują się na mecz z nami

Piłka nożna
Kądzior: Macedończycy mobilizują się na mecz z nami
Fot. Cyfrasport

- Kapitan Dinama Zagrzeb Arijan Ademi powiedział mi, że reprezentacja Macedonii Północnej bardzo mobilizuje się na mecz z nami – przyznał piłkarz reprezentacji Polski i mistrza Chorwacji Damian Kądzior.

W czwartek w Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski przed meczami eliminacyjnymi mistrzostw Europy 2020 z Macedonią Północną (7.06 w Skopje) i Izraelem (10.06 w Warszawie).

 

- Jestem wypoczęty, ponieważ w maju nie grałem dużo. Ten odpoczynek mi się przydał, bo mam za sobą ciężki sezon. Rozegrałem sporo meczów i jestem z tego zadowolony – powiedział Kądzior.

 

Kapitanem Dinama Zagrzeb jest Arijan Ademi, który od 2014 roku jest reprezentantem Macedonii Północnej (ma za sobą trzy mecze w seniorskiej reprezentacji Chorwacji).

 

- Arijan mówił mi, że nasi najbliżsi rywale bardzo mobilizują się na spotkanie z nami. Na pewno będą chcieli korzystnie pokazać się na tle najmocniejszej drużyny w grupie. Mówił, że na naszym meczu na pewno będzie pełny stadion. Kibice i piłkarze nie mogą się doczekać meczu z nami, bo jesteśmy najlepszym zespołem w tej grupie. Wiem, że jest tam duża mobilizacja, ale nasz zespół dysponuje większą jakością i wierzę, że przywieziemy trzy punkty – przyznał Kądzior.

 

To pierwsze tak długie zgrupowanie, odkąd reprezentację Polski prowadzi Jerzy Brzęczek.

 

- Wszyscy liczymy na owocną pracę. Do tej pory zazwyczaj spotykaliśmy się w poniedziałek, a już w czwartek graliśmy mecz. Zawsze tego czasu na treningi było mało. Teraz będziemy mieli czas, aby pokazać się trenerowi – przyznał.

 

Po dwóch kolejkach eliminacji Euro 2020 biało-czerwoni z sześcioma punktami prowadzą w grupie G. Po cztery mają najbliżsi rywale Polaków: reprezentacje Macedonii Północnej i Izraela.

 

- Ostatni mecz z Łotwą pokazał, że każde spotkanie w tej grupie będzie ciężkie. Jesteśmy faworytem najbliższych, ale musimy pokazać to na boisku. Eliminacje są długie i za każdym razem musimy zdobywać punkty – podkreślił Kądzior.

 

W poprzedniej kolejce Izrael pewnie pokonał u siebie Austrię 4:2.

 

- Na pewno reprezentacja Izraela w meczu z Austrią pokazała się z dobrej strony. Izrael dysponuje dużą siłą ofensywną i strzela dużo goli. Póki co jednak musimy się skupić na meczu w Skopje. Na wyjeździe na pewno będzie to ciężkie spotkanie – zakończył Kądzior.

 

Do najbliższych meczów reprezentacja Polski przygotowuje się na boiskach KS ZWAR i Polonii Warszawa. W czwartek o godz. 11.30 biało-czerwoni wylecą do Skopje, gdzie dzień później zagrają z Macedonią Północną. Bezpośrednio po meczu zaplanowany jest powrót do Warszawy, gdzie w poniedziałek (10 czerwca) na PGE Narodowym rozegrany zostanie mecz z Izraelem.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze