Konarski zdradził, czym kierował się Heynen wybierając kadrę

Siatkówka

Dawid Konarski zdradził, czym kierował się Vital Heynen wybierając kadrę na pierwszy turniej Ligi Narodów w Katowicach. - W pierwszym turnieju zaczynamy najmocniejszym składem. Trener zdecydował, że mistrzowie świata, którzy są w kadrze w tym roku, mają się zaprezentować przed naszą publicznością i tak też wyjdziemy - powiedział.

Marta Ćwiertniewicz: Świetnie rozpoczęliście ten sezon w Gliwicach. Czego możemy spodziewać się w Katowicach?

 

Dawid Konarski: Sam jestem ciekaw, jak się zaprezentujemy, ale zawsze wychodzimy, żeby walczyć o zwycięstwo. Damy z siebie wszystko. Ten sezon zaczęliśmy fajnie, ale teraz zaczyna się prawdziwe granie o pierwsze punkty w naszej "Mekce siatkówki", dlatego mam nadzieję, że zaprezentujemy się z bardzo dobrej strony.

 

Wyglądacie bardzo świeżo, a jak się czujecie?

 

Dziękuję bardzo. Czujemy się Ok, może nie ma jakiejś super świeżości, ale czujemy się dobrze. Przerwa po lidze nie była długa, dlatego nie straciliśmy rytmu meczowego. Pomalutku to będzie się odkładać, ale będzie dużo rotacji, tak jak w zeszłym roku. Każdy dostanie swoją szansę, a także trochę czasu na odpoczynek. W pierwszym turnieju zaczynamy najmocniejszym składem. Trener zdecydował, że mistrzowie świata, którzy są w kadrze w tym roku, mają się zaprezentować przed naszą publicznością i tak też wyjdziemy.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Marta Ćwiertniewicz, psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze