Liga Narodów: Polki w czołówce rankingów indywidualnych

Siatkówka

Atakująca reprezentacji Polski Malwina Smarzek jest zdecydowaną liderką wśród najskuteczniejszych siatkarek po dwóch turniejach Ligi Narodów. Zawodniczka Zanetti Bergamo w sześciu meczach zdobyła 172 punkty. Najlepszą blokującą jest Agnieszka Kąkolewska.

Polki znakomicie rozpoczęły udział w Lidze Narodów i po dwóch turniejach w Opolu i holenderskich Apeldoorn mają na koncie pięć wygranych i tylko jedną porażkę. Uległy wicemistrzyniom świata Włoszkom 2:3. W tabeli zajmują czwarte miejsce, ale mają tyle samo punktów (15), co prowadząca Turcja, Stany Zjednoczone i Włochy.

 

Dobre wyniki Biało-Czerwonych przełożyły się na wysokie pozycje siatkarek w rankingach indywidualnych. Najskuteczniejszą zawodniczką rozgrywek jest Smarzek, która ma na koncie 172 punkty, co daje jej ponad 28 pkt na mecz. Druga w tej klasyfikacji jest reprezentantka Dominikany Brayelin Elizabeth Martinez z dorobkiem 123 pkt. Smarzek w Holandii ustanowiła też rekord Ligi Narodów w liczbie zdobytych punktów w jednym spotkaniu - przeciwko Bułgarkom uzyskała 41. Poprzedni rekord też należał do niej i wynosił 39 "oczek" w ubiegłorocznym przegranym meczu z Tajlandią (2:3).

 

Smarzek jest też piątą zawodniczką wśród najlepiej atakujących - 46,04 procent skuteczności. Liderką jest Amerykanka Andrea Drews (51,30 proc.).

 

Kapitan reprezentacji Polski Kąkolewska prowadzi z kolei w rankingu najlepiej blokujących - w dwóch turniejach zdobyła 24 punkty blokiem.

 

Wśród najlepiej broniących siatkarek szósta jest Paulina Maj-Erwardt (średnio 2,24 obronionych piłek w secie), najwyżej sklasyfikowana jest Bułgarka Żana Todorowa (2,83). W rankingu przyjmujących szósta jest Natalia Mędrzyk (26,27 procent perfekcyjnego przyjęcia), a siódma Martyna Grajber (25). W tym zestawieniu zdecydowaną liderką jest niemiecka libero Lenka Durr (39,80).

 

Podopieczne Jacka Nawrockiego najbliższy turniej (4-6 czerwca) rozegrają w belgijskim Kortrijk, gdzie zmierzą się z mistrzyniami świata Serbią, Rosją i gospodarzem - Belgią.

 

TERMINARZ LIGI NARODÓW SIATKAREK

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze