Katowicki Spodek znów gościć będzie wielkie siatkarskie wydarzenie. W turnieju Ligi Narodów zagrają tu trzej medaliści ostatnich mistrzostw świata: Polska, Brazylia oraz Stany Zjednoczone. Czwartą reprezentacją, która będzie rywalizować w tej imprezie będzie Australia. To właśnie od konfrontacji z drużyną z Antypodów podopieczni trenera Vitala Heynena rozpoczną zmagania w tegorocznej odsłonie Ligi Narodów.
 
Australijczyków prowadzi znany w Polsce trener Mark Lebedew, który pracował w Jastrzębskim Węglu (2015–18), a w poprzednim sezonie doprowadził siatkarzy Aluron Virtu Warty Zawiercie do czwartego miejsca w PlusLidze. Siatkarze Australii do sezonu przygotowywali się w Żorach, gdzie mieszka ich trener, a później rozegrali trzy towarzyskie mecze z Czechami w Brnie. Wygrali dwa z nich (3:1, 3:1), a jeden przegrali (1:3). 
 
Lebedew zabrał do Katowic następującą czternastkę zawodników: Arshdeep Dosanjh, Harrison Peacock (rozgrywający), Max Staples, Jordan Richards, Luke Smith, Samuel Walker (przyjmujący), Lincoln Williams, Curtis Stockton (atakujący), Beau Graham, Trent O'Dea, Nehemiah Mole, James Weir (środkowi) oraz Luke Perry, Elliot Villes (libero). Jak ci zawodnicy zaprezentują się w starciu z mistrzami świata?
 
Transmisja meczu Ligi Narodów Polska – Australia w Polsacie Sport od godziny 20.15. Przedmeczowe studio od godziny 19.30.