LSK: Kolejna reprezentantka Czech w kadrze BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Siatkówka
LSK: Kolejna reprezentantka Czech w kadrze BKS Profi Credit Bielsko-Biała
fot. Cyfrasport

Andrea Kossanyiova, przyjmująca reprezentacji Czech, została siatkarką występującego w ekstraklasie BKS Profi Credit. To druga, po Pavle Smidovej, zawodniczka czeskiej drużyny narodowej, która w trakcie trzech dni podpisała kontrakt z klubem z Bielska-Białej.

Kossanyiova grała w Polsce w latach 2015-2017 w zespole obecnie rywalizującym pod nazwą #VolleyWrocław. Czeszka urodzona w 1993 r. poprzedni sezon spędziła w drużynie SK UP Ołomuniec.

 

- Bardzo się cieszę, że podpisałam kontrakt z Polsce - powiedziała mówiąca po polsku zawodniczka, cytowana przez oficjalną stronę internetową BKS.

 

Do tej pory do zespołu z Bielska-Białej przyszły tylko wspomniane Czeszki (Smidova jest rozgrywającą). Wcześniej umowy przedłużyły: reprezentacyjna przyjmująca Olivia Różański oraz Marta Krajewska (rozgrywająca), Kornelia Moskwa (środkowa), Martyna Świrad (środkowa), Marta Wellna (przyjmująca). Nie wiadomo czy nadal w drużynie zostanie młoda libero Klaudia Kubacka (ur. w 2001 r.). Być może zostanie wypożyczona do innego zespołu.

 

Bielszczanki w sezonie 2018/19 zajęły piąte miejsce. W rywalizacji o tę pozycję pokonały dwa razy Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze