MŚ U-20: Niesamowity mecz na polskim mundialu był ustawiony?

Piłka nożna
MŚ U-20: Niesamowity mecz na polskim mundialu był ustawiony?
fot. CyfraSport

Norweskie media bardzo szeroko opisują sprawę czwartkowego meczu reprezentacji U-20 z Hondurasem w Lublinie, w którym padł wynik 12:0. Okazuje się, że FIFA bada spotkanie pod kątem jego ewentualnego ustawienia przez reprezentantów Hondurasu.

Hondurańska gazeta La Prensa podała w czwartkowy wieczór informację, że prezes tamtejszego Związku Piłki Nożnej Jorge Salomón potwierdził dochodzenie FIFA w sprawie ewentualnego ustawienia meczu Norwegia - Honduras. - Podpisaliśmy porozumienie z FIFA dotyczące przejrzystości. Reakcja światowej federacji jest więc naturalna. My nie robimy nic w tej sprawie, to FIFA prowadzi dochodzenie - powiedział Salomón.

 

- My mamy mało informacji na ten temat. FIFA ma zaś osoby odpowiedzialne za takie dochodzenia i mechanizmy, które pozwalają uchwycić przypadki ustawiania meczów - stwierdził prezes Fenafuth w gazecie Deportivo Diez. Sam odgania od siebie myśl, że młodzi Honduranie mogli w jakiś sposób ustawić wynik. - Myślę, że chłopcy byli po prostu zdenerwowani, brakowało im koordynacji - powiedział.

 

Norweska gazeta VG zapytała o sprawę Sveina Graffa z Norweskiego Związku Piłki Nożnej. - Nie wiemy nic poza tym, co przekazały media. Rozumiemy, że FIFA prowadzi swoje dochodzenie, ale nie wiemy czy jest to rutynowe badanie czy też jest oparte na czym innym - zdradził Graff.

 

Po meczu o ewentualne ustawienie meczu przez swoich rywali, został zapytany strzelec 9 goli w meczu Erling Braut Haaland. - Denerwuję się słysząc takie doniesienia. My jesteśmy profesjonalni. Nie ma sensu nad tym dywagować - powiedział.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie