Brazylia - Australia. Transmisja w Polsacie Sport

W drugim dniu Ligi Narodów, poza Polakami i Amerykanami, w katowickim Spodku zobaczymy w akcji siatkarzy Brazylii i Australii. Pojedynek tych drużyn będzie przedsmakiem "dania głównego", czyli meczu kadry Vitala Heynena. Transmisja meczu Brazylia - Australia w Polsacie Sport.

Obie drużyny do sobotniego pojedynku przystąpią w zgoła odmiennych nastrojach. Australijczycy mimo walki w drugim secie musieli uznać wyższość aktualnych mistrzów świata, którzy wygrali w całym spotkaniu 3:1. Dla graczy Marka Lebedewa pierwszy weekend czerwca będzie bardzo ciężki. W ciągu trzech dni muszą zmierzyć się ze wszystkimi trzema medalistami ostatnich mistrzostw świata.

Brazylia ma zdecydowanie większy komfort. Turniej rozpoczęła zwycięstwem nad USA. W prestiżowym pojedynku gracze z Ameryki Południowej nie dali żadnych szans przeciwnikom, rozstrzygając każdą końcówkę seta na swoją korzyść i wygrywając 3:0.

Za Canarinhos przemawia jeszcze co innego. W ostatnich sześciu meczach, pomiędzy tymi dwoma drużynami, zawsze wygrywali rodacy Giby. Dodając do tego fakt, że w sześciu starciach stracili "tylko" dwa sety, a ostatni raz liczba "25" świeciła się przy australijskiej fladze w 2015 roku, nie mamy wątpliwości, kto będzie faworytem sobotniego spotkania.

Transmisja meczu Brazylia - Australia od godziny 13:45 w Polsacie Sport.