El. Euro 2020: Trzech kadrowiczów nie trenowało w sobotę

Piłka nożna
El. Euro 2020: Trzech kadrowiczów nie trenowało w sobotę
fot. PAP

Kamil Glik, Krzysztof Piątek i Maciej Rybus nie wzięli udziału w sobotnim treningu reprezentacji Polski na zgrupowaniu poprzedzającym mecze z Macedonią Północną (7.06, Skopje) i Izraelem (10.06, Warszawa) w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy 2020.

 - Rybus i Piątek nie wzięli udziału w sobotnim treningu z uwagi na wcześniejsze ustalenia. Jeszcze przed zgrupowaniem zapadła decyzja, że ze względu na sprawy prywatne obaj zostaną zwolnieni z zajęć tego dnia - poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

 

Rybus trzy tygodnie temu doznał naciągnięcia mięśnia dwugłowego i po konsultacjach z doktorem Jackiem Jaroszewskim zapadła decyzja, że może normalnie trenować. W piątek natomiast zgrupowanie opuścił inny lewy obrońca Arkadiusz Reca z powodu kontuzji pachwiny.

 

Glik z kolei od początku zgrupowania zmaga się z urazem przeciążeniowym ścięgna Achillesa prawej nogi. Podobnie jak w poprzednich dniach, obrońca AS Monaco został w hotelu i tam przechodzi zabiegi rehabilitacyjne. Do treningów z zespołem ma dołączyć w poniedziałek.

 

Tego dnia na zgrupowaniu ma się stawić Przemysław Frankowski, który w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu rozgrywa mecz w lidze MLS. W sobotę z kolegami trenował natomiast Tomasz Kędziora, który na zgrupowanie dotarł w piątek ze względu czwartkowy mecz ligowy Dynama Kijów.

 

W sobotę po obiedzie piłkarze reprezentacji Polski dostanę wolne. Z powrotem w hotelu mają się stawić w niedzielę na kolacji.

 

Do najbliższych meczów reprezentacja Polski przygotowuje się na boiskach KS ZWAR i Polonii Warszawa. W czwartek o godz. 11.30 biało-czerwoni wylecą do Skopje, gdzie dzień później zagrają z Macedonią Północną. Bezpośrednio po spotkaniu zaplanowany jest powrót do Warszawy, gdzie w poniedziałek (10 czerwca) na PGE Narodowym rozegrany zostanie mecz z Izraelem.

 

TERMINARZ I TABELE ELIMINACJI EURO 2020

mż, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie