Jest zgoda Chelsea! Sarri może negocjować z Juventusem

Piłka nożna
Jest zgoda Chelsea! Sarri może negocjować z Juventusem
fot. PAP/EPA

Wiele wskazuje na to, że przygoda Maurizio Sarriego z ligą angielską potrwa zaledwie sezon. Włoski trener, który poprowadził Chelsea do triumfu w Lidze Europy oraz do zajęcia trzeciego miejsca w Premier League, chce wrócić do kraju. Doświadczony szkoleniowiec znajdzie zatrudnienie w najlepszym od lat klubie Serie A - Juventusie.

Media na Wyspach Brytyjskich, jak i źródła z Półwyspu Apenińskiego są zgodne co do tego, że Sarri lada dzień rozwiąże umowę z londyńczykami. 60-letni neapolitańczyk nie kryj, że chce wrócić do ojczyzny i tam zamierza kontynuować swoją karierę trenerską. Były zwierzchnik piłkarzy SSC Napoli miał w rozmowie z zarządem Chelsea powiedzieć, że otrzymał niezwykle atrakcyjną ofertę pracy w Juventusie i zamierza z niej skorzystać.

 

Sarri przed środowym finałem Ligi Europy, w którym Chelsea pokonała Arsenal 4:1, dał do zrozumienia, że jego przyszłość w klubie ze Stamford Bridge stoi pod znakiem zapytania. - Kocham swoich piłkarzy, ponieważ mam do dyspozycji 20-22 wspaniałych chłopaków i wspaniałych zawodników. Więc naprawdę jestem z nimi szczęśliwy. Oczywiście muszę się zastanowić nad przyszłością, bo muszę wziąć pod uwagę, że uwielbiam angielski futbol i tę ligę - mówił włoski taktyk.

 

"The Guardian" poinformował, że Juventus zaoferował 60-latkowi trzyletni kontrakt. Ponadto mistrzowie Włoch są skłonni wykupić umowę Sarriego, która wiąże go z "The Blues". Taka operacja miałaby wiązać się z kosztem w wysokości 5 mln funtów. Z kolei media z Półwyspu Apenińskiego - "Corriere dello Sport" oraz "Sky Sport Italia" są przekonane, że Sarri dołączy do Juventusu. Według włoskich źródeł neapolitańczyk ma niebawem ustalić szczegóły pracy w klubie ze stolicy Piemontu. Mówi się, że rocznie będzie zarabiał 7 mln euro.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze