Słynny kubański siatkarz zadebiutował w nowej reprezentacji na turnieju w Katowicach!

Siatkówka

Podczas rozgrywanego w katowickim Spodku turnieju Ligi Narodów siatkarzy, słynny kubański siatkarz Joandry Leal zadebiutował w oficjalnym meczu reprezentacji Brazylii. Przyjmujący wyszedł w pierwszym składzie Canarinhos w meczu przeciwko Australii.

Leal w latach 2007–10 grał w reprezentacji Kuby, z którą wywalczył m.in. srebrny medal mistrzostw świata we Włoszech w 2010 roku. W latach 2012–18 był zawodnikiem słynnego brazylijskiego klubu Sada Cruzeiro, z którym pięciokrotnie zdobył mistrzostwo kraju, czterokrotnie wygrał Klubowe Mistrzostwa Ameryki Południowej, a trzykrotnie (2013, 2015, 2016) Klubowe Mistrzostwa Świata. Od roku gra we włoskim Cucine Lube Civitanova, z którym w minionym sezonie wywalczył mistrzostwo Italii i triumfował w Lidze Mistrzów. 
 
Od 2015 roku Leal posiada obywatelstwo brazylijskie, a w 2017 roku dostał od światowej federacji (FIVB) zgodę na grę w reprezentacji Brazylii. Po odbyciu dwuletniej karencji, która minęła 29 kwietnia, mógł zadebiutować w ekipie Canarinhos. Dostąpił tego zaszczytu 1 czerwca w meczu z reprezentacją Australii w ramach turnieju Ligi Narodów w Katowicach.
 
Na zakończenie dwuletniej karencji czeka natomiast kolega Leala z drużyny wicemistrzów świata 2010. Wilfredo Leon w oficjalnym meczu reprezentacji Polski będzie mógł zagrać dopiero po 24 lipca. 

W załączonym materiale wideo pierwsze punkty Leala dla reprezentacji Brazylii.
 
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze