Orlen Wyścig Narodów: W sobotę start w Jurgowie

Inne

W sobotę przed południem w Jurgowie rozpocznie się Orlen Wyścig Narodów. W nowej inicjatywie dyrektora Tour de Pologne Czesława Langa przez dwa dni w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej rywalizować będą narodowe reprezentacje kolarzy do lat 23.

 - To wspaniałe móc oglądać kolarzy walczących w koszulkach reprezentacji, jakbyśmy wrócili do emocji i wzruszeń z czasów Wyścigu Pokoju. Na starcie pojawią się najlepsze reprezentacje z wieloma bardzo utalentowanymi kolarzami - podkreślił Lang.

 

Rywalizację rozpocznie jazda drużynowa na czas z Jurgowa do Bukowiny Tatrzańskiej (27 km). Zawodnicy nie będą mogli jednak korzystać ze specjalnych rowerów czasowych.

 

 - To specyfika tego wyścigu, startujemy na rowerach, na których będziemy się ścigać także w niedzielę. Trasa jest wymagająca, pofałdowana, wybijająca z rytmu. Wspólnie zastanowimy się, jak optymalnie ustawić drużynę – powiedział Tomas Kiendyś, trener reprezentacji Polski do lat 23.

 

Drugi etap to znana z Tour de Pologne pętla na Podhalu, m.in. przez Gliczarów Górny. 113-kilometrowy odcinek rozpocznie się przed hotelem Bukovina Resort, a zakończy ponownie w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

Wyścig został wpisany do kalendarza UCI jako jedna z siedmiu imprez Nations Cup U23, m.in. obok Tour de l'Avenir. Swój udział potwierdziły młodzieżowe reprezentacje Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Francji, Holandii i wielu innych krajów.

 

W składzie reprezentacji Polski znaleźli się Jakub Murias, Piotr Pękala, Marceli Bogusławski, Szymon Krawczyk, Karol Wawrzyniak i Mateusz Kostański.

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze