WT w siatkówce plażowej: Fijałek i Bryl awansowali do półfinału

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Fijałek i Bryl awansowali do półfinału
fot. Cyfrasport

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl awansowali do półfinału turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Ostrawie. Miejsce w "czwórce" dało im zwycięstwo nad mistrzami Europy z 2015 roku Hiszpanami Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą 2:0 (21:18, 21:17).

Był to drugi mecz tego dnia Fijałka i Bryla. Kilka godzin wcześniej w 1/8 finału pokonała Belgów Driesa Koekelkorena i Toma van Walle 2:0 (21:18, 21:12). Jak na razie nie stracili w Czechach nawet seta.

W niedzielnym półfinale trzecia para światowego rankingu zmierzy się z Brazylijczykami Alisonem Ceruttim i Alvaro Filho lub z Czechami Ondrejem Perusicem i Davidem Schweinerem.

W piątek biało-czerwoni mieli dzień wolny. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie wywalczyli bowiem bezpośredni awans do czołowej "16", bez konieczności udziału w barażach.

Fijałek i Bryl kontynuują dobrą passę z ostatnich tygodni. W poprzednim starcie - na początku drugiej połowy maja w Itapemie - zajęli drugie miejsca. Tamte zawody - podobnie jak te w Ostrawie - mają rangę czterogwiazdkowych w pięciostopniowej skali stosowanej do określania rangi turniejów WT.

Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol oraz Adrian Sdebel i Piotr Ilewicz odpadli w kwalifikacjach.

Pierwotnie w Czechach zaprezentować miała się także druga - obok Fijałka i Bryla - czołowa męska para z Polski, czyli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Byli liderzy światowego rankingu zrezygnowali z tych planów z powodu kontuzji stopy drugiego z zawodników, której nabawił się podczas turnieju w Itapemie.

Następna czterogwiazdkowa impreza WT odbędzie się w Warszawie w dniach 12-16 czerwca.

 

WYNIKI WORLD TOUR

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze