PŚ w kajakarstwie: W niedzielę Polacy cztery razy stanęli na podium

Polscy reprezentanci czterokrotnie stanęli na podium podczas niedzielnych finałów Pucharu Świata w kajakarstwie w niemieckim Duisburgu. W olimpijskiej konkurencji K1 na 500 metrów wygrała Anna Puławska. W K2 na 200 metrów drugą lokatę zajęły Karolina Naja i Helena Wiśniewska, które przegrały tylko ze Słowenkami.

Anna Puławska, Naja i Wiśniewska w niedzielę dwukrotnie stanęły na podium. W czwórce na 500 metrów, której skład uzupełniła Katarzyna Kołodziejczyk. Polki zajęły trzecią lokatę za reprezentacjami Niemiec i Francji.

Na najniższym stopniu podium stanęła dwójka kanadyjkarzy - Norman Zezula, Aleksander Kitewski rywalizujący na dystansie 200 m.

W sobotę, w pierwszym dniu finałów, Zezula z Kitewskim zajęli drugie miejsce w dwójce na 500 m, z kolei trzeci w finale C1 1000 m był Tomasz Kaczor.

Po południu w Duisburgu rozegrane zostaną miksty w K2 i C2 na 500 m oraz finały na dystansie pięciu kilometrów.