PŚ w skokach: Wybrano następcę Hofera na stanowisku dyrektora

Zimowe
PŚ w skokach: Wybrano następcę Hofera na stanowisku dyrektora
fot. Cyfrasport

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała po wiosennym posiedzeniu w Dubrowniku, że po sezonie 2019/20 Włoch Sandro Pertile zastąpi Austriak Waltera Hofera na stanowisku dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn.

64-letni Hofer był dyrektorem PŚ w skokach od 1992 roku. Po zakończeniu sezonu 2018/19 w Planicy zapowiedział, że kolejny będzie ostatnim w jego karierze. Decyzję podjął - jak oświadczył - ze względu na wiek.

 

Pertile przez wiele lat był delegatem technicznym FIS, pracował przy organizacji konkursów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Pucharu Świata. W czasie, gdy we Włoskim Związku Narciarskim pełnił funkcję dyrektora sportowego, poparł kandydaturę Łukasza Kruczka na stanowisko trenera reprezentacji Italii, z którą polski szkoleniowiec zakończył współpracę po tegorocznym sezonie zimowym.

 

W Dubrowniku ustalono, że obok Hofera po sezonie 2019/20 w FIS nie będą już pracowali inni działacze, wśród nich m.in. Sepp Gratzer - kontroler sprzętu w Pucharze Świata, Horst Tielmann - koordynator konkursów Pucharu Kontynentalnego, Uli Forrer - koordynator FIS Cup i Paul Ganzenhuber - przewodniczący podkomisji PŚ ds. planowania kalendarza.

 

Zatwierdzono także kilka zmian regulaminowych, m.in. podwyższono do 25 194 franków szwajcarskich pulę nagród w konkursach skoków PŚ kobiet.

 

Zmiany nastąpią także w alpejskim Pucharze Świata kobiet. Funkcję dyrektora sprawowaną od 2005 roku straci Norweg Atle Skaardal.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze