World Tour w Ostrawie: Fijałek i Bryl powalczą o podium

Siatkówka
World Tour w Ostrawie: Fijałek i Bryl powalczą o podium
fot. PAP/EPA

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zagrają o trzecie miejsce w turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Ostrawie. W półfinale ulegli reprezentantom gospodarzy Ondrejowi Perusicowi i Davidowi Schweinerowi 0:2 (22:24, 17:21). W drodze do czołowej "czwórki" będący trzecią parą światowego rankingu Fijałek i Bryl nie stracili seta.

Ich rywali w niedzielnym meczu o trzecią lokatę wyłoni drugi półfinał, w którym zmierzą się liderzy rankingu Norwegowie Anders Berntsen Mol i Christian Sandlie Soerum oraz Rosjanie Wiaczesław Krasilnikow i Oleg Stojanowski.

 

Fijałek i Bryl kontynuują dobrą passę z ostatnich tygodni. W poprzednim starcie - na początku drugiej połowy maja w Itapemie - zajęli drugie miejsca. Tamte zawody - podobnie jak te w Ostrawie - mają rangę czterogwiazdkowych w pięciostopniowej skali stosowanej do określania rangi turniejów WT.

 

Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol oraz Adrian Sdebel i Piotr Ilewicz odpadli w kwalifikacjach.

 

Pierwotnie w Czechach zaprezentować miała się także druga - obok Fijałka i Bryla - czołowa męska para z Polski, czyli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Byli liderzy światowego rankingu zrezygnowali z tych planów z powodu kontuzji stopy drugiego z zawodników, której nabawił się podczas turnieju w Itapemie.

 

Następna czterogwiazdkowa impreza WT odbędzie się w Warszawie w dniach 12-16 czerwca.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze