Jeszcze w sobotę wydawało się, że transfer Drągowskiego do ekipy z St Mary's Stadium jest bardzo blisko finalizacji. Suma transakcji miała wynieść co najmniej 10 mln euro. Jednak teraz do gry włączyło się Bournemouth, które szuka młodego bramkarza. Z klubem najprawdopodobniej pożegna się Asmir Begović, który ma za sobą rozczarowujący sezon. Ponadto Borucowi wraz z końcem czerwca wygasa kontrakt z 13. ekipą Premier League. Nadal nie wiadomo, czy 39-letni polski golkiper otrzyma propozycję nowej umowy.

 

Gdyby Drągowski dołączy do zespołu prowadzonego przez Eddie'go Howe'a musiałby rywalizować o miejsce w składzie przede wszystkim z Markiem Traversem. 20-letni Irlandczyk zagrał w dwóch ostatnich meczach ubiegłego sezonu Premier League. Młodzieżowy reprezentant swojego kraju uchodzi za wielki talent.

 

Drągowski przebywał w ostatnim czasie na wypożyczeniu w Empoli, które spadło do Serie B. Jednak nasz bramkarz był jednym z najjaśniejszych punktów ekipy z Toskanii. Ze względu na świetną postawę młody zawodnik zwrócił na siebie uwagę wielu klubów. Białostoczanina w swoich szeregach chciały mieć AS Roma oraz West Hamu United.

 

Reprezentant Polski U-21 w zakończonym sezonie rozegrał 17 meczów w Serie A (3 w barwach Fiorentiny i 14 po wypożyczeniu do Empoli). Latem 2016 roku "Viola" zapłaciła za Drągowskiego Jagiellonii 2,5 mln euro. Teraz zarobi na nim przynajmniej czterokrotnie.