Liga Narodów: Kanada wyprzedziła Polskę

Siatkówka
Liga Narodów: Kanada wyprzedziła Polskę
fot. Cyfrasport

Kanada wygrała z Argentyną 3:1 (25:21, 29:27, 16:25, 26:24) w ostatnim meczu turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Mendozie. W tabeli, po trzech spotkaniach, Kanadyjczycy zajmują szóste miejsce, bezpośrednio przed Polakami. Na czele są Iran i Francja z kompletem punktów.

W innych spotkaniach w Mendozie kanadyjski zespół pokonał Portugalię 3:0 i przegrał z Bułgarią 1:3. Polacy rywalizowali w Katowicach, gdzie wygrali z Australią 3:1 i Stanami Zjednoczonymi 3:2 oraz ulegli Brazylii 1:3.

 

Komplet zwycięstw mają na koncie Iran, Francja - po dziewięć punktów i Brazylia - osiem. Wśród drużyn, które nie wygrały żadnego z trzech dotychczasowych meczów, jest m.in. Serbia, choć grała u siebie - w Nowym Sadzie.

 

Teraz Polaków czeka podróż do chińskiego Ningbo, gdzie zmierzą się z Francuzami, Bułgarami i gospodarzami turnieju. Następnie zaprezentują się w Urmii (Iran) - tam zagrają z Rosjanami, Irańczykami i Kanadyjczykami.

 

Występ w fazie interkontynentalnej zakończą dwoma występami w Europie. Najpierw w Mediolanie czekają ich mecze z Argentyńczykami, Serbami i Włochami. Tydzień później zaś w Lipsku rywalizować będą z Japończykami, Niemcami i Portugalczykami.

 

W drugiej edycji LN, która rok temu zastąpiła Ligę Światową, bierze udział 16 ekip, podzielonych na dwie grupy - uczestników stałych i pretendentów. Do drugiej zaliczane są: Australia, Bułgaria, Kanada i Portugalia. Stali uczestnicy maja pewny udział w kolejnej edycji niezależnie od osiągniętego wyniku. Pretendenci muszą się liczyć z ewentualnym spadkiem.

 

Po rozegraniu wszystkich meczów punkty sumuje się we wspólnej tabeli. W turnieju finałowym, który odbędzie się w dniach 10-14 lipca w Chicago, weźmie udział pięć czołowych drużyn fazy interkontynentalnej oraz Amerykanie jako gospodarz.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie