PlusLiga: W Treflu Gdańsk na libero bez zmian

Siatkówka
PlusLiga: W Treflu Gdańsk na libero bez zmian
fot. Cyfrasport

W najbliższym sezonie obsada pozycji libero pozostanie w Treflu Gdańsk bez zmian. Maciej Olenderek i Fabian Majcherski o rok przedłużyli kontrakty z dziewiątym w minionych rozgrywkach zespołem ekstraklasy siatkarzy.

22-letni Majcherski rozegra czwarty sezon w pierwszej drużynie, a ogółem siódmy w barwach Trefla, bowiem wcześniej występował w zespołach młodzieżowych. Z kolei starszy o pięć lat Olenderek trafił do Gdańska w 2017 roku.

 

"Cieszymy, że Maciej i Fabian nadal będą reprezentować Trefla. Nasi libero wiele razy pokazali, że świetnie się uzupełniają, dając jakość zarówno w przyjęciu, jak i w grze obronnej. Majcherski to zawodnik, który większość swojego siatkarskiego rozwoju przeszedł w żółto-czarnych barwach, bo do SMS w Gdańsku i naszych drużyn młodzieżowych trafił w wieku 16 lat z rodzinnego Lęborka. Z kolei Olenderek ma dużo doświadczenia w ekstraklasie i jest bardzo solidnym, a jednocześnie ekspresyjnym i grającym z poświęceniem zawodnikiem" - skomentował na klubowej stronie prezes gdańskiego klubu Dariusz Gadomski.

 

Poza tym duetem w Treflu zostaną także przyjmujący Ruben Schott i Szymon Jakubiszak, środkowi Wojciech Grzyb i Bartłomiej Mordyl oraz rozgrywający Marcin Janusz. W tym tygodniu powinien także zostać zaprezentowany nowy szkoleniowiec zespołu. Według niepotwierdzonych informacji ma nim zostać Michał Winiarski. Zastąpi Andreę Anastasiego, który ma przejść do ONICO Warszawa. Przed włoskim trenerem umowę z ekipą wicemistrzów Polski podpisali także rozgrywający Michał Kozłowski oraz środkowi Piotr Nowakowski i Patryk Niemiec.

 

Do rosyjskiej drużyny Gazprom-Jugra Surgut odszedł atakujący Maciej Muzaj, a ponadto kontrakty skończyły się przyjmującym Miłoszowi Hebdzie i Serbowi Nikoli Mijailovicowi.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze