O tym, że urodzony w Bytomiu Górak będzie trenerem GKS-u w nowym sezonie - już w 2. Lidze - klub poinformował w poniedziałek. Tym samym 46-latek wraca na stanowisko po niespełna sześciu latach - od 21 czerwca 2011 do 22 sierpnia 2013 był już szkoleniowcem GieKSy występującej na zapleczu Ekstraklasy. Ostatnio był szkoleniowcem Elany Toruń, która w dość niespodziewanych okolicznościach nie zdołała uzyskać awansu do Fortuna 1 Ligi.

 

Górak musi budować skład GKS-u na nowy sezon od podstaw, bowiem w tym momencie na pokładzie ma tylko jednego bramkarza i obrońcę. Mowa o 17-letnim Szymonie Frankowskim i doświadczonym już Arkadiuszu Jędrychu. Pozostałych piłkarzy, którzy mieli "udział" w spadku katowickiego klubu na trzeci poziom rozgrywkowy, nie ma już w drużynie.

 

We wtorek GKS Katowice poinformował, że nie przedłuży wygasających kontraktów z obrońcą Jakubem Wawrzyniakiem oraz bramkarzem Krzysztofem Baranem. Rozwiązane zostaną również umowy z bramkarzem Mariuszem Pawełkiem, obrońcą Wojciechem Lisowskim oraz pomocnikiem Grzegorzem Piesio. Wcześniej wiadomo było, że klub opuszczą pomocnicy Adrian Łyszczarz i Tymoteusz Puchacz oraz napastnik Bartosz Śpiączka, którym skończyło się wypożyczenie z innych klubów.

 

GieKSa spadła z Fortuna 1 Ligi w fatalnym stylu, tracąc gola w 96. minucie ostatniego ligowego spotkania z Bytovią. Zdobywcą bramki dla bytowian, oznaczającej spadek katowiczan był bramkarz gości Andrzej Witan.