French Open: Konta zagra o finał z Vondrousovą

Marketa Vondrousova awansowała do półfinału wielkoszlemowego French Open. Czeska tenisistka pokonała rozstawioną z numerem 31. Chorwatkę Petrę Martic 7:6 (7-1), 7:5. Jej kolejną rywalką będzie Brytyjka Johanna Konta.

Niespełna 20-letnia Vondrousova na paryskich kortach spisuje się rewelacyjnie. W obecnej edycji nie straciła jeszcze seta.

Z dziewięć lat starszą Martic mierzyła się po raz piąty, a wszystkie cztery wcześniejsze konfrontacje przegrała. Również i tym razem lepiej mecz zaczęła Chorwatka, która w pierwszej partii miała trzy piłki setowe. Czeszka ze stanu 0:40 zdołała jednak wygrać gema i doprowadziła do tie-breaku. W nim była już zdecydowanie lepsza wygrywając 7-1.

Vondrousova poszła za ciosem i w drugim secie szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Potem wygrywała już 5:2, ale z postawieniem kropki nad i miała problem. Zmarnowała dwie piłki meczowe, a zawzięcie grająca Martic doprowadziła do remisu 5:5.

Kolejny gem padł łupem serwującej Vondrousovej i po kilku minutach znów miała ona piłkę meczową. Tę Martic jeszcze wybroniła, ale czwartej szansy Czeszka już nie zmarnowała.

Vondrousova, która zajmuje 38. miejsce w rankingu WTA, już kilka razy w tym sezonie pokazała się z dobrej strony. W marcu dotarła do ćwierćfinału w Indian Wells i Miami, a w kwietniu do finału w Stambule.

Kilka godzin wcześniej Konta (nr 26) pokonała grającą z "siódemką" Amerykankę Sloan Stephens 6:1, 6:4.

W środę o awans do półfinału broniąca tytułu Rumunka Simona Halep (3) zagra z Amandą Anisimovą z USA, a Australijka Ashleigh Barty (8) z Amerykanką Madison Keys (14)