Glinka-Mogentale: W mojej akademii przede wszystkim zachęcam do ruchu

Siatkówka

- Każdy Wielki był kiedyś mały - czytamy na oficjalniej stronie internetowej Glinka Academy, założonej przez była reprezentantkę Polski w siatkówce Małgorzatę Glinkę-Mogentale. Zawodniczka, która w narodowych barwach rozegrała 286 spotkań podkreśla, że głównym celem jej działalności jest zachęcanie dzieci do uprawiania sportu. - Nie musisz być zawodowcem, ważne by się ruszać - powiedziała dwukrotna mistrzyni Europy, zwyciężczyni Ligi Mistrzyń, w 2003 roku wybrana najlepszą siatkarką kontynentu.

- Nie było łatwo, nad założeniem akademii pracowałam trzy lata. Teraz to wszystko super "hula". W 15 miastach w całej Polsce mamy ponad 1200 dzieci pod moim patronatem. Prowadzimy przeróżne programy. W najbliższym czasie mamy cztery wielkie lekcje WF-u. Z fundacją "Orły Sportu" zrobimy imprezę dla ponad tysiąca dzieci z całej Polski. Będziemy się starać zaszczepiać w dzieciach sport, to jest nasz główny cel. By dzieciaki się ruszały, by miały wzorce. Staram się opowiadać im o mojej karierze, o tym, co sport mi dał. A dał mi praktycznie wszystko. Nie każdy jednak musi być profesjonalistą, ważne by się ruszać - opowiadała była siatkarka przed kamerą Polsatu. Dodała też, że wśród młodych ludzi promuje nie tylko swoją dyscyplinę, choć ta jest oczywiście wiodącą.

 

- Nie mogę się powstrzymać, by charakter zajęć nie był siatkarski. Ale to małe dzieciaczki, 9-13 lat, więc o siatkówce "dużej" jeszcze nie mówimy. Chodzi o to, by dzieci poszły na trening, by ogólnie zaszczepić w nich sport - podkreśliła.

 

Cała wypowiedź Małgorzaty Glinki-Mogentale w załączonym materiale wideo.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie