Lewandowski przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed meczami eliminacji mistrzostw Europy 2020. Wolny czas postanowił wykorzystać na zmotywowanie dzieciaków, które zaczynają swoją przygodę z futbolem. Zawodnik Bayernu Monachium udał się więc na jubileuszową uroczystość 60-lecia klubu Varsovia, w którym wiele lat temu uczęszczał na pierwsze w jego życiu treningi.

 

 

"To tutaj stawiałem swoje pierwsze piłkarskie kroki. Kto wie, może jeden z tych chłopców będzie moim następcą?" - napisał "RL9".

 

 

W piątek 7 czerwca Biało-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z reprezentacją Macedonii Północnej, a już trzy dni później podejmą na PGE Narodowym drużynę Izreala. Spotkania rozgrywane będą w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy 2020.

 

W swojej karierze "Lewy" bronił barw Znicza Pruszków, Lecha Poznań, Borussii Dortmund i Bayernu Monchium. Dla "Bawarczyków" rozegrał 242 spotkania, w których strzelił 191 goli i zanotował 47 asyst. Do tego dołożył 104 występy w drużynie narodowej, w której zanotował 56 trafień.