Winiarski rozstał się z PGE Skrą Bełchatów

Siatkówka
Winiarski rozstał się z PGE Skrą Bełchatów
fot. Cyfrasport

Po dwóch latach spędzonych na stanowisku drugiego trenera, Michał Winiarski rozstał się z PGE Skrą Bełchatów. Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii klubu ma teraz samodzielnie prowadzić jedną z drużyn PlusLigi.

Winiarski objął funkcję drugiego trenera przy Roberto Piazzy po tym, jak z powodu kontuzji musiał przedwcześnie zakończyć karierę. Dzięki współpracy z doświadczonym szkoleniowcem z pewnością zyskał umiejętności i doświadczenie, które pomoże mu w dalszej karierze trenerskiej.
 
– Michał Winiarski zawsze będzie ważną postacią naszego klubu, bo odnosił w nim wielkie sukcesy zarówno jako zawodnik, jak i początkujący trener. Cieszę się, że swoją trenerską karierę rozpoczął w PGE Skrze. Bardzo dziękuję Michałowi za te wszystkie lata i nie mówię żegnaj, a do zobaczenia – mówi prezes bełchatowskiego klubu Konrad Piechocki.
 
Dla Winiarskiego to już trzecie w życiu odejście z PGE Skry. W 2006 roku po zdobyciu mistrzostwa i Pucharu Polski zdecydował się na przenosiny do włoskiego Trentino Volley. Trzy lata później wrócił do Bełchatowa, by grać w PGE Skrze przez cztery sezony, po czym podpisał kontrakt z rosyjskim Fakiełem Nowy Urengoj. Po roku znów był w PGE Skrze, jako zawodnik tej drużyny pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski, która wygrała Mistrzostwa Świata w 2014 roku, a karierę musiał zakończyć w 2017 roku.
 
Jako zawodnik Winiarski zdobył z PGE Skrą trzy złote, trzy srebrne i cztery brązowe medale PlusLigi oraz cztery Puchary Polski i dwa Superpuchary Polski. Ma też w dorobku dwa srebrne i jeden brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata oraz srebrny i brązowy medal Ligi Mistrzów. Jako początkujący trener już ma spore sukcesy na koncie, bo PGE Skra z Piazzą i Winiarskim na ławce wygrała mistrzostwo Polski i dwa Superpuchary Polski oraz doszła do półfinału elitarnej Ligi Mistrzów.
 
W najbliższym czasie Winiarski ma objąć posadę trenera Trefla Gdańsk. Nowy szkoleniowiec gdańskiego klubu ma zostać przedstawiony w najbliższy czwartek 6 czerwca podczas konferencji w Ergo Arenie.
RM, PGE Skra Bełchatów

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze