Drągowski wybrany piłkarzem miesiąca Serie A w maju

Piłka nożna
Drągowski wybrany piłkarzem miesiąca Serie A w maju
fot. Cyfrasport

Miniony sezon w Serie A był bardzo udany dla wielu polskich piłkarzy. W ofensywie znakomicie radzili sobie Krzysztof Piątek oraz Arkadiusz Milik, natomiast między słupkami pewnymi punktami swoich drużyn byli m.in. Wojciech Szczęsny i Bartłomiej Drągowski. Ten drugi jako bramkarz Empoli został wybrany piłkarzem miesiąca włoskich rozgrywek w maju.

Miniony sezon w Serie A Drągowski spędził na wypożyczeniu w Empoli dokąd trafił z Fiorentiny. Jego świetna postawa nie uchroniła zespołu przed spadkiem, ale Polak wypracował sobie znakomitą reputację na Półwyspie Apenińskim. Świadczy o tym tytuł piłkarza miesiąca ligi włoskiej w maju. Takiego wyróżnienia nie doświadczył żaden inny bramkarz w sezonie 2018/2019.

 

Drągowski w maju wystąpił we wszystkich meczach ligowych w barwach Empoli. W tym czasie jego drużyna wygrała trzykrotnie, raz ponosząc porażkę. Polakowi raz udało się zachować czyste konto w starciu z... Fiorentiną, której jest bramkarzem.

 

Świetna postawa 22-latka sprawiła, że jego usługami są zainteresowane m.in. kluby z Premier League.

 

W minionym sezonie Serie A nagroda zawodnika miesiąca dwukrotnie trafiała także do Krzysztofa Piątka (we wrześniu i lutym).

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie